To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Najlepsze akumulatory na rynku pod wzgledem cena/jakosc

tas - Nie 09 Cze, 2013

było było wszystko było w 30 miejscach w 20 tematach ;)
Szukajka twoim przyjacielem.

Tak, musisz przepinać też złącza balansera.

buckowina - Nie 09 Cze, 2013

czyli generalnie sprawa ma się dosyć prosto, przeciwnie do tego, czego się spodziewałem. Do ładowania WSZYSTKIE złącza pakietu łącze równolegle i ładuje, jak bym miał jeden pakiet a do rozładowania nie podłączam złącz balansujących a kable prądowe łącze szeregowo :) Jeszcze pozostaje kwestia tego, ile przejadę mniej więcej na takich akumulatorach z silnikiem 500w DC i prędkością ~40km/h
tas - Nie 09 Cze, 2013

No to jest bardzo proste :)
Potem wpinasz w te złącza alarmy i jazda

buckowina - Nie 09 Cze, 2013

i te alarmy załączą się w momencie gdy pakiet rozładuje się, czy po prostu będzie informował mnie o stanie baterii?
tas - Nie 09 Cze, 2013

zapiska jak aku będzie pusty, wtedy koniec jazdy.
buckowina - Pon 10 Cze, 2013

Przeglądałem ofertę HK i znalazłem dość ciekawy pakiet 37V 5000mAh Czy nie był by on poręczniejszy od 3szt. takich ? Cena co prawda jest wyższa, ale wydaje mi się, że taki będzie łatwiej upchnąć w ramie i oczywiście będzie można ładować bez przepinania, tylko pytanie, jaka ładowarka do takiego pakietu będzie potrzebna?

Edit:

Jedyna łądowarka 10s, jaką znalazłem Kosztuje więcej od baterii. I tu pojawia się moje pytanie: Czy do balansowania pakietu można by zastosować oddzielny BMS i jakąś tańszą ładowarkę, w której nie wykorzystywał bym złącz do balansowania, tylko same napięciowe? Mam na mysli np. taki BMS.

Anonymous - Pon 23 Wrz, 2013

Witam jeżeli ktoś bylby zainteresowany akumulatorami GREENSAVER SP20-12to zapraszam
Akumulatory sa nowe-atrakcyjna cena
Do 4 sztuk wysyłam w jednej paczce
Sa to najlepsze akumulatory jakie miałem wiec polecam
Kontakt gg 1252635

Nostusek - Wto 24 Wrz, 2013

Wstępnie rezerwuję
Anonymous - Wto 24 Wrz, 2013

Ciąg dalszy na temat GS proszę ciągnąć w temacie http://forum.arbiter.pl/v...p?p=34360#34360


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group