To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Jaka lampka przednia do roweru elektrycznego?

fala77 - Pią 26 Lut, 2021
Temat postu: Jaka lampka przednia do roweru elektrycznego?
Witam. Zakupiłem niedawno rower elektryczny Serious mt cataract. Zastanawiam się nad rodzajem lampki przedniej jaki do niego zamontować. Akurat została mi z poprzedniego roweru Spanninga Thor 1100. Zostawić sobie tą czy szukać lampki z podłączeniem pod baterię centralną w rowerze. Nie skupiam się tu na mocy lampki bo akurat ta wystarcza. Konkretnie chodzi mi o wady i zalety podłączenia lampki pod baterię centralną roweru.
andypip - Pią 26 Lut, 2021

Hejka.
Ja mam spanninga axendo. Podłaczona bezpośrednio do napędu. Zaleta taka że steruję przyciskiem na manipulatorze. Jest też opcja sterowania czujnikiem zmierzchu, ale ta czasem niezłe disco potrafi zrobić jak zaczyna się ściemniać. na szczęście można to wyłaczyć.
Myślę, że lampka zasilana z aku roweru jest b. niezawodna. W sensie, że nie musisz myśleć o naładowaniu i odpada kolejny aku, który przecież nie jest wieczny.

fala77 - Pią 26 Lut, 2021

No właśnie to mnie też kusi. Bo mam na displayu włącznik światła. Z jednej strony ciekawy jestem jak bardzo taka lampka żre baterię. Żeby się nie okazało że zasilając z głównej baterii spadnie mi mega zasięg do jazdy. Z drugiej tak jak piszesz. Dodatkowe ładowanie i jednak drobna bo drobna ale kolejna masa akumulatorków do wożenia przy i tak już ciężkim rowerze.
andypip - Pią 26 Lut, 2021

Nie sądzę że jakieś drastyczne ilości prądu pożera. Podają w opisie, że rower musi mieć nie mniej niż 6w zdolność zasilania. W sumie nie zastanawiałem się o ile zasięg spada. Jazdy nocnej raczej unikam, ale dobre, niezawodne światło, widoczne z daleka warte jest tych "straconych" km.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group