To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Regeneracja akumulatora 21700 2P12S 8 .0Ah

Vizmor - Czw 12 Maj, 2022
Temat postu: Regeneracja akumulatora 21700 2P12S 8 .0Ah
Hej, posiadam deskę elektryczną z akumulatorem 21700 2P12S 8 .0Ah - dokładnie taki: Ownboard Battery
Problem w tym, że po około 1500km bateria jest już mocno wysłużona. Pierwotnie deska była w stanie przejechać na jednym ładowaniu około 30km, teraz przejedzie ledwo 8km - przeważnie gdy wyświetlacz wskazuje około 50% naładowania akumulatora, w rzeczywistości jest rozładowany i deska się wyłącza.

Dlatego zastanawiam się nad regeneracją akumulatora i w związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy regeneracja w tym przypadku jest opłacalna? Jeżeli tak, to o jakiego rzędu kosztach mówimy?
2. Czy warto się zabrać za regenerację samemu? W temacie akumulatorów jestem laikiem, ale o elektronice co nieco wiem.
3. Czy polecacie firmę/osobę prywatną która regeneruje akumulatory? Najlepiej okolice Trójmiasta.

Będę wdzięczny za pomoc :)

zeeltom - Pią 13 Maj, 2022

Prawdopodobnie rozjechał się pakiet. Zacznij od zmierzenia napięć na każdym piętrze. Może wystarczy tylko wyrównanie wszystkich pięter.
Sprawdź czy pod folią jest BMS.

andypip - Pią 13 Maj, 2022

[quote="zeeltom"]Prawdopodobnie rozjechał się pakiet.
też uważam, że jest to słuszny kierunek. usuń folię i zrób pomiary.

slow - Pią 13 Maj, 2022

24 ogniwa to da się znacznie taniej zrobić niż te 320$
zeeltom - Sob 14 Maj, 2022

1500 km dla litów, to niedużo. U ciebie wychodzi, że pakiet ci padł po 50 cyklach. A powinno być przynajmniej 10x więcej. Sprawdź dokładnie co siedzi w tym pakiecie, czy jest BMS i czy jest z balanserem.
Vizmor - Nie 15 Maj, 2022

Dzięki wszystkim za porady. Postaram się rozebrać i posprawdzać baterię na własną rękę :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group