To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Bafang BBSHD wyłącza się pod obciążeniem

grzesik75 - Pon 08 Maj, 2023
Temat postu: Bafang BBSHD wyłącza się pod obciążeniem
Ponownie zwracam się do Was o pomoc w ustaleniu przyczyny pewnej dolegliwości mojego Bafanga. Miesiąc temu wymieniłem sterownik w Bafangu BBSHD, Wszystko działało dobrze przez mniej więcej tydzień czasu. Nagle pod niewielkim obciążeniem zaczął wyłączać się sterownik wraz z wyświetlaczem. Pierwsza myśl, pewnie bateria skończyła swoją żywotność - 4 lata użytkowania. Zatem kupiłem nową o pojemności 24 Ah. Niestety wymiana baterii w zasadzie nic nie dała. Po przekroczeniu 500W wszystko gaśnie. Niestety nie są wyświetlane żadne kody błędów. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem?
fandaner31 - Pon 08 Maj, 2023

Pewnie BMS odcina baterię, za duży prąd pewnie pobiera sterownik i silnik. Zmniejsz może ustawienia w sterowniku dotyczące AMPERÓW jeśli takowe są do ustawienia.
grzesik75 - Pon 08 Maj, 2023

Bateria jest na 100% sprawna. Jest zupełnie nowa.
fandaner31 - Pon 08 Maj, 2023

I co z tego że nowa, za duże obciążenie może i coś powoduje wyłączenie, lub może być uszkodzony sterownik. Sprawdź na zasilaczu podłączyć zamiast baterii i zobacz czy się tak samo dzieje. Jeżeli wyłącza się to po przekroczeniu 500w, to znaczy że jest jakieś zabezpieczenie i wyłącza wszytko.
grzesik75 - Śro 10 Maj, 2023

grzesik75 napisał/a:
Bateria jest na 100% sprawna. Jest zupełnie nowa.


Miałem ustawiony na 24A. Napisałem miałem, ponieważ sterownik ostatecznie padł. Włączyłem największy poziom wspomagania, po czym wszystko się wyłączyło. Nie można włączyć wyświetlacza zaś sterownik nie łączy się BafangConfigTool. Sterownik wysyłam do reklamacji.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group