To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Przeróbka roweru trójkołowego Tolek.

mmoto - Pon 16 Sty, 2012

Ładne wykonanie i świetnie wygląda,
lampka z przodu to rowerowa na baterie?

Anonymous - Pon 16 Sty, 2012

Oświetlenie z przodu i z tyłu jest ledowe na 12V. W owej skrzynce jest przetwornica DC/DC na 12V i do niej są one podłączone. To z przodu, to jedna z lamp samochodowych do jazdy dziennej. Z tyłu również ledy, to dodatkowe światła STOP, też niby samochodowe. Jako kierunkowskazy zastosowałem jakieś stare lampki od motocykla. W środku są halogeniki 12V 5W podłączone do samochodowego przerywacza elektronicznego na 12V przerobionego do pracy przy mniejszym obciążeniu przez przecięcie ścieżki do 7 nogi scalaka w przerywaczu.
kremir - Pon 16 Sty, 2012

Kurczę, fajnie i estetycznie to wyszło. Gratulacje :grin:
bartek - Pon 16 Sty, 2012

Fajna konstrukcja :)
Dojrzałem że akumulatory masz umieszczone w pozycji poziomej. Czy czasami producenci nie zalecają ładowania takich żelków w pozycji pionowej? Jeśli tak to jakie mogą być skutki takiego odwróconego ładowania?

Nostusek - Pon 16 Sty, 2012

Producenci wielu "żelków" mówią że mogą one "pracować w dowolnej pozycji". Ja jednak wole klasyczną - klemkami do góry...
Anonymous - Wto 17 Sty, 2012

Nie ma znaczenia w jakiej pozycji pracują. W środku nie ma płynu. Zaworki bezpieczeństwa w przypadku zagazowania i tak się otworzą w każdym położeniu.
maniakev2 - Wto 17 Sty, 2012

Na allegro znalazłem tanie power ledy 1W - warto by takie założyć choćby dla oszczędności prądu :)
http://allegro.pl/lispol-...2056843672.html
http://allegro.pl/lispol-...2058831214.html

Mibars - Śro 18 Sty, 2012

maniakev2, Takie LEDy koniecznie trzeba założyć na podłoże aluminiowe (taką gwiazdkę) najlepiej przykręcone do radiatora (przy 5W koniecznie na radiatorze i to niemałym). Problemem jest też napięcie zasilania - Gdyby "klasycznie" zdjąć 12V do 3,6V rezystorem, to w przypadku LEDa 1W tracimy 3W na samym rezystorze... Można ratować się łącząc np. 3 takie LEDy i pozostałe 1,8V zbijać rezystorem, to tylko 0,6W straty przy 3W oświetlenia, ale wtedy musimy być pewni naszego źródełka 12V, że nam nie puści za dużego napięcia :)
Anonymous - Śro 18 Sty, 2012

To lepiej dać 4 w szereg i wytrzyma do 14,4 - 14,8V. I bez strat ;)
Anonymous - Pią 12 Sie, 2016

Trafił się podobny do przeróbki, prace trwają ;)




Tym razem z przodu będzie mały przekładniowiec 250W na 36V od REX-a.

Anonymous - Sob 13 Sie, 2016

Coś tam się rusza w przeróbce ;)



Musiałem rozgiąć widelec podnośnikiem samochodowym, bo nie mieściło się koło z silnikiem. Brakowało jakieś 2 cm.

Anonymous - Nie 14 Sie, 2016

Miejsce na akumulator zrobione. Musiałem podnieść koszyk, bo haczył o akku.


Anonymous - Czw 25 Sie, 2016

Rower zrobiony.
Wrzucam fotki, może się komuś przydadzą ;)








Anonymous - Pią 17 Lis, 2017

Trafił się następny Tolek. Teraz będzie na pakietach litowych od Tasa. Trochę kombinacji mnie czeka.
Powoli kompletuję materiały. Fotki wkrótce.

Passat_EQ - Sob 18 Lis, 2017

Nie chce Cie podpuszczac ale zrob z napedem na wszystkie kola :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group