To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Budowa BMS do 6 cel - luźna dyskusja na temat.

Nostusek - Pon 02 Sty, 2012
Temat postu: Budowa BMS do 6 cel - luźna dyskusja na temat.
Witam. Ostatnio po głowie mi chodzi zbudowanie BMS'a do bateri składającej się z 6 cel. Jednakże nie za bardzo wiem jakby się zabrać do tego. Mam ogólny zarys tego co chciałbym zrobić jednak jeszcze nie wpadłem na pomysł jak to zrealizować. Chodzi mi o to by zbudować sterownik do baterii - na początek możliwie prosty jednakże z mozliwością rozbudowy w przyszłości.

Moje wymagania odnośnie sprzętu:

Pomiar napięcia każdej z 6 cel w zakresie 2,5 do 4,5 V plus suma wszystkich, liczenie średniej napięcia.
Pomiar prądu.
dodatkowe wyjścia sterowania stycznikiem głównym włączającym zasilanie sterownika silnika.
Licznik dwustanowy - "liczący w górę i w dół" energię wpływającą i wypływającą z nadzorowanej bateri.
Wizualizacja pracy na wyświetlaczu np. 16 x 2 znaki...
Układ włączający rekuperację odzyskową podczas hamowania.
Wiem że takie cuda można by zrobić na mikrokontrolerach i wieeeele rzeczy obejść softowo ale mi akurat chodzi o zrobienie hardwearu.

Ew. czy ktoś ma odsprzedać BMS'a do baterii na 6 celach albo wie gdzie takie cudo kupić ?

rs232 - Pon 02 Sty, 2012

Moge sie podjac takiego projektu, pytanie czy sam sprzet czy calosc razem z softem, info na priv.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group