To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Wstawienie kół 20" w ramę pod 26" w rowerze

bartek - Wto 06 Mar, 2012
Temat postu: Wstawienie kół 20" w ramę pod 26" w rowerze
Witam

Mam takie pytanie dokładnie jak w temacie.
Czy próbował ktoś wstawić koła 20" w ramę pod 26" w rowerze?
Dlaczego pytam? Bo zastanawiam się czy nie założyć sobie właśnie takich obręczy z racji na większy moment obrotowy i większą efektywność silnika przy obręczy 20". Rower z pełną amortyzacją (przód/tył). Tak sobie myślę że tylni amortyzator można by trochę podnieść, tak żeby pedałami o glebę nie zawadzać.

Pzdr

Nostusek - Wto 06 Mar, 2012

Ja próbowałem w drugą stronę - w ramę na 16-tki wsadziłem 20-stki - dało się... Szczerze powiedziawszy - może i zyskasz na momencie ale stracisz na wyglądzie a zwłaszcza na hamowaniu - bo hamulców w "góralu" nie zrobisz innych jak tarczowe...
tomasz_kombi - Wto 06 Mar, 2012

Widywałem takie przeróbki na YT oraz forum Goldenmotor.
Niektórzy wymieniają tylko tylne koło (przednie zostawiając bez zmian).
W jednym opisie (krok po kroku) facet musiał zastosować skrócone korby pedałów aby właśnie nie zawadzać o glebę.

andrzejIskierka - Wto 06 Mar, 2012

ja tak mam zrobione ale bez krótszych korb się nie obejdzie. wstawić można piastę torpedo nawet z wewnętrznymi biegami lub bębenkiem hamulcowym z wewętrznymi oraz nawet w niektórych typach piast zewnętrznymi lub z jednym i drugim rodzajem przerzutek w jednej piaście oraz oczywiście piasta pod tarczę. :wink:
andrzejIskierka - Wto 06 Mar, 2012

nawet zamieściłem na łamach tego forum kilka fotek tej mojej konstrukcji. :mrgreen:
bartek - Śro 07 Mar, 2012

andrzejIskierka Czy to jest ta konstrukcja? http://forum.arbiter.pl/download.php?id=472
Kierownice chciałeś czy musiałeś wymienić??

andrzejIskierka - Czw 08 Mar, 2012

to moja konstrukcja. kierownicę poniekąd chciałem i musiałem zmienić żeby mieć wyprostowaną sylwetkę a ta mi przypasowała. a co nie fajna? BMX endurko. :mrgreen:

EDIT by zeeltom- zwróć uwagę na ortografię ;) Może używaj jakieś przeglądarki, która sprawdza pisownię?

andrzejIskierka - Pią 09 Mar, 2012

wkońcu nasz język jest żywy anie martwy jak łacina! :wink: poco brać do głowy że się komuś coś napisało niezgodnie ze słownikiem?jeśli to coś nie ma specjalnie wpływu na zmianę znaczenia i zrozumienia treści tekstu, i jego sensu jak naprzykład źle postawiony przecinek?
Anonymous - Sob 10 Mar, 2012

Stara anegdota o uniewinnieniu:

"zabijać nie uwolnić"

Widzisz różnicę w poniższych wersjach przecinkowych?

"zabijać, nie uwolnić"
"zabijać nie, uwolnić"

Sam osobiście jestem (nie wiem dlaczego) przewrażliwiony na punkcie ewidentnych błędów ortograficznych i dlatego poprawiłem twoje "poniekąt" na prawidłową wersję ;)

bartek - Nie 11 Mar, 2012

Cytat:
a co nie fajna?

Nie... fajna. Pytanie dotyczyło kwestii funkcjonalnej.

Ja chciał bym pozostać przy kierownicy oryginalnej i uzyskać proporcje kół do ramy mniej więcej jak na poniższym obrazku. Coś ale motocross. Już widać że pedały trzeba by skrócić tak żeby nie wystawały poza zębatkę :P . I tak zazwyczaj jeżdżę bez pedałowania, chyba że mi bateria padnie.


andrzejIskierka - Wto 13 Mar, 2012

o wygodzie i która kiera lepsza zadecyduje Pan jak to już będzie Panu jeździło.
bartek - Wto 13 Mar, 2012

andrzejIskierka napisał/a:
o wygodzie i która kiera lepsza zadecyduje Pan jak to już będzie Panu jeździło.
No bez przesady z tym "Pan-owaniem" z tego co widzę to mamy po tyle samo :)
Anonymous - Wto 13 Mar, 2012

Utarło się, że na forach wszyscy jesteśmy na ty ;)
andrzejIskierka - Śro 14 Mar, 2012

Ups! :oops:
MixhaL - Pią 16 Mar, 2012

Mysle ze gdyby zastosowac z przodu cienkia opone z tylu baloniasta to rower nie sgraci tak na wygladzie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group