To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Prius tanio

mar56 - Pon 16 Kwi, 2012

Rudzik śledzę twoje posty o priusie,i też się trochę podjarałem na niego,ale jak kupię następne auto to będzie prius tyle że 2 generacji,szkoda że obecne jest jeszcze dobre i mocne choć wiekowe(vectraB 96r.170KM,automat i LPG),szkoda że nie masz czasu,ale twoja wiedza,przecierasz szlaki, bardzo by się innym przydała,pomyśl o jakimś blogu o priusie.
Zbyszek Kopeć - Pon 16 Kwi, 2012

Otóż to, takie strony z instruktażem by były dobre.
Rzuć wszystko i pomagaj innym, niech tych lepszych PRIUSÓW będzie więcej w Polsce, tym bardziej, że wielu chce wyrzucic tę część spalinową i chcą mieć PRIUSA tylko EV.

Szwed - Pon 16 Kwi, 2012

Podobnie jak kolega Mar56 trochę "żałuję", że nie mam potrzeby zmiany auta ;-)
rudzik6 napisał/a:
Sam manual napraw serwisowych pdf to 1400 stron

Podzielisz się? Chętnie poczytam.

Anonymous - Pon 30 Kwi, 2012

Szwed napisał/a:
Podobnie jak kolega Mar56 trochę "żałuję", że nie mam potrzeby zmiany auta ;-)
rudzik6 napisał/a:
Sam manual napraw serwisowych pdf to 1400 stron

Podzielisz się? Chętnie poczytam.


Możecie pisać na rudzik600@poczta.onet.pl czytam codziennie pocztę, nawet kilka rzy dziennie w dzień roboczy. Jak ktoś chce service manual pdf to napiszcie na w/w adres , odpiszę w załaczniku manual.

Zbyszek, nie wywalę spalinowca-czyli agregatu prądotwórczego z priusa, a to z powodu dużych zalet , ostatnio byłem w trasie i ta wolność podróżowania to jest to :) Spaliłem 3,5l/100km. Zaczełem montować gaz, nawierciłem kolektory, zamontowałem wtryskiwacze, położyłem rurkę miedzianą pop podwoziem. Na razie przerwa, w środę jadę priusem do Berlina, po powrocie ciąg dalszy, mam nadzieję, że przez te wakacje będzie hybryta gazowo-spalinowa w opcji EV 20km :) Jak widzisz Zbyszku, do berlina czystym EV nie dojadę, również z powodu braku czasu, mam tylko 5 dni urlopu i ok. 2000km do objechania. W planie Olsztyn, Poznań, Berlin, Tropikana Island pod Berlinem (jadę z 13 letnią córką), powrót przez Świnoujście i pomorze , do Olsztyna.

Pozdrawiam

Wiesiek

PS. Postaram się uzupełnić i reaktywować mój blog

Zbyszek Kopeć - Pon 30 Kwi, 2012

Weź juednego PRIUSA jako tylko elektryczny EV do codziennej stosunkowo pobliskiej jazdy, a drugiego PRIUSA jako hybrydę na dalsze wyjazdy (niektórzy lubią samoloty i pociągi), zaś trzeciego PRIUSA zrób jako ciężarowy, bo czasem trzeba przewieźć coś większego (chociaż takie ciężarowe też by się przydały dwa egzemplarze - jeden EV, drugi hybryda).
Anonymous - Pon 30 Kwi, 2012

Zbyszku, plan jest taki, prius i suzuki Vitara long jako ciężarówka, terenówka i odśnieżarka z lemieszem. Na mojej wsi czasem jest ciężko z przejazdem. No i terenuwka będzie miała hak. Do tego jeszcze skuter śnieżny na duże śnieżyce ;)
Zbyszek Kopeć - Pon 30 Kwi, 2012

VITARA jest mała i na ciężarówkę jest zbyt mała.
Terenówki osobowe się nadają do przewozu najlepiej jednej osoby, nawet czasem w ciężkim terenie, nawet zdarzało mi się czekać po 15 minut, aż wielka terenówka wjedzie pod ciut większy krawężnik, bo facet oszczędza drogą maszynę i blokuje przejazd (podjazd, cofka i tak przez kwadrans), no cóż ale to był spalinowy, bo EV by spokojnie wjechał.

Anonymous - Pon 30 Kwi, 2012

Vitara ma być taki rezerwowy pojazd, coś zawsze trzeba do domu, a to dlugie drewno, meble, lodówka itp. Pojazd rezerwowy, można lemiesz przyczepić, wjechać w bezdroża tutaj na mazurach, przyczepić wyciągarkę. Będzie hak holowniczy, czasem jakaś przyczepka, laweta (inny prius do naprawy ;) ) Ogólnie ma zastąpić tico, które teraz mam. A co do ceny, to szukam bardzo taniej vitarki, za ok 2000zł można znaleźć, oczywiście blacharka do roboty, ale jak wiesz mam już wprawę i sprzęt. Za 5 lat córka będzie tym jeździła, w końcu duży wysoki i stosunkowo bezpieczny samochód. Normalnie to na zwykłe codzienne jazdy to prius w wersji EV. Ja jestem osobą praktyczną, mieszkam na wsi pod Olsztynem, czasem jest tu tak, że tylko terenówka przejedzie.
Zbyszek Kopeć - Pon 30 Kwi, 2012

Mi VITARA się podoba, ale jako EV.
Na takie tereny pozamiejskie najlepsza jest SYRENA i WARSZAWA (oczywiście najlepiej w wersji EV).

mmoto - Pon 30 Kwi, 2012

rudzik6 napisał/a:
powrót przez Świnoujście i pomorze , do Olsztyna.
Widzę że Prius chce się przepłynąć promem :mrgreen:
Anonymous - Pon 30 Kwi, 2012

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Mi VITARA się podoba, ale jako EV.
Na takie tereny pozamiejskie najlepsza jest SYRENA i WARSZAWA (oczywiście najlepiej w wersji EV).


Zbyszek, podoba mi się twoja bezwarunkowa miłość do EV, nawet wbrew logice ;) Twoja miłość jest ślepa ;)

Zbyszek Kopeć - Pon 30 Kwi, 2012

A ja myślę, że u mnie jest sama logika, chociaż każdy zazwyczaj widzi co chce i potem niektórzy jeżdżą spalinowymi, a przecież są już na świecie EV, tak jak pociągi osobowe są już w zasadzie tylko elektryczne.
Anonymous - Pon 30 Kwi, 2012

Zbyszek Kopeć napisał/a:
A ja myślę, że u mnie jest sama logika, chociaż każdy zazwyczaj widzi co chce i potem niektórzy jeżdżą spalinowymi, a przecież są już na świecie EV, tak jak pociągi osobowe są już w zasadzie tylko elektryczne.

To jedź ze mna do Berlina , oczywiście swoim EV. Trasa 2000km w 3-4 dni. Dasz radę?
Wiesz, na Polskie warunki to taka hybryda jest idealna i nie proponuj wywalenia spalinowca, on taki strasznie cięzki nie jest, a może sie przydawać na co weekendowe dalsze tanie wycieczki. A wersja EV na codzienne dojazdy lokalne. A po zatym jak zechcemy możemy ostro przycisnac gaz, czasem się człowiekowi spieszy. mamy klime, ogrzewanie, pełną elektrykę itp...co auto współczesne powinno miec. Możemy to wyłaczyc i jechać na prądzie oszczędnie, a możemy też czasem poszaleć :)

A propos Berlina, podobno parkowanie priusa w strefie zielonej jest darmowe, ale nie moge sie doczytać, znalazłem tylko jeden taki wpis w internecie...zobaczymy..

Zbyszek Kopeć - Wto 01 Maj, 2012

Masz jeszcze stare myślenie. Teraz np. do mnie ludzie przyjeżdżają np. z Warszawy lub Zielonej Góry i wielu innych miast - oczywiście samolotem (taniej, szybciej, relax itp.); aby do swojego lotniska dojechać na EV.
W Olsztynie też widziałem już dawno wynajem samolocików (jak taxi) koło giełdy, teraz już pewnie jest tania sieć.
Do tego są elektryczne pociągi, one są bezpieczniejsze od naszych szos.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group