To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Akumulator 12Ah_48V_ELIFEBIKE_PROBLEMY !!!!

tomson - Sob 19 Maj, 2012
Temat postu: Akumulator 12Ah_48V_ELIFEBIKE_PROBLEMY !!!!


Akumulator 12Ah_48V zakupiony w ELIFEBIKE

Jak widać na fotce +B nie jest doprowadzony do PCB wszystko dzieje się w -B

Po napisaniu do sprzedawcy o problemie z akumulatorem odpisał o przesłaniu filmiku jak się zachowuje pakiet.
Dalsze maile do sprzedawcy - CISZA !!!!

Akumulator wyjęty z rękawa foliowego problem z BMSem okazał się z problemem z kompletnie rozjechanymi celami.
Napięcie przy rozładowaniu spada do 49V i koniec rozładowania BMS odłącza akumulator.
Pierwsze rozładowania w rowerze i żarówkami do 8Ah.
Po pierwszym ładowaniu najsłabszej celi i pozostałych ale grupami pobieram z akku 10Ah i znowu ujawnia się najsłabsza cela.

Wnioski:

ładowanie każdej celi osobno i dopiero sprawdzę ile akumulator ma rzeczywistej pojemności.

Robsonik20 - Sob 19 Maj, 2012

Pewnie się odezwie, solidny sprzedawca z niego, dużo osób kupiło aku. Zdjęcia w środku mu wysłałes?
tomson - Sob 19 Maj, 2012

Wykonanie pakietu jak najbardziej wszystko O.K tylko wyszło że różnice w naładowaniu cel to ponad 40% i balanser w żaden sposób nie poradzi sobie z tym problemem.
MixhaL - Nie 20 Maj, 2012

Jak ja miałem uszkodzony balanser dopiero po zasypaniu go mailami odpisał mi żebym KUPIŁ SOBIE NOWY BALANSER :!:
Taka gwarancja...

Robsonik20 - Nie 20 Maj, 2012

Na nowy pewnie ze 200zł będziesz musiał wydać:(
Robsonik20 - Nie 20 Maj, 2012

Przypomniało mi się, że jeżeli płaciłeś przez Paypala możesz założyć spór.

Otrzymany przedmiot nie zgadza się z opisem.
Radzimy skontaktować się ze sprzedającym i poprosić o wymianę towaru. Jeśli to nie poskutkuje, zgłoś problem w Centrum rozstrzygania. Masz na to 45 dni od daty wysłania płatności.

Po otwarciu sporu dotyczącego przedmiotu znacznie różniącego się od opisu istnieje możliwość zaproponowania częściowego zwrotu środków. Kupujący może skorzystać z tej opcji za pomocą łącza Zażądaj zwrotu pieniędzy, sprzedający za pomocą łącza Zaproponuj częściowy zwrot pieniędzy. Jeśli któraś ze stron użyje tej opcji, druga strona bedzie mogła ją zaakceptować, odrzucić lub zaproponować inną kwotę.

MixhaL - Pon 21 Maj, 2012

Gdy miałem problem z balanserem i nie mogłem go rozwiązać w polubowny sposób napisałem na forum endless i uzyskałem ciekawe opinie o tym sprzedającym, same negatywne. Na endless podobno byl blokowany jego już nie jeden profil i ciągle zakłada nowe.
Słowem to jest zakup w jedną stronę. Kupujesz i jak masz problem to już Twój problem dlatego ja nie polecam tam robić zakupów.

Robsonik20 - Wto 22 Maj, 2012

W taki razie gdzie użytkownicy z endless polecają zaopatrzyć się w baterie?
MixhaL - Wto 22 Maj, 2012

Jeżeli chodzi o LiFePO4 i mały pobór prądu to tylko i wyłącznie PING.
Jeżeli chodzi o LiFePO4 i większy pobór prądu to baterie A123 ale zapomniałem nazwy sprzedawcy.
Natomiast przy dużych poborach LiPo z hobbyking i budowa we własnym zakresie.

tomson - Sob 02 Cze, 2012

Jak się okazało problemem było na szczęście nierównomierne naładowanie ogniw w baterii
Po naładowaniu każdej celi osobno pakiet równo się rozładowuje i rozjazd na celkach następuje dopiero jak napięcie spada na celach poniżej 2.6V.Kolega na tym pakiecie z silnikiem MAC pod tarczę w przednim kole może przejechać 31km ze średnią 38km/h.
Na prostej bez wiatru rower rozpędza się do 46km/h.Na kole w górze licznik pokazuje 59km/h



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group