To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery DC - Sterownik YK43B 24v-60v a pakiet li-ion 44v

matii000 - Śro 20 Mar, 2013
Temat postu: Sterownik YK43B 24v-60v a pakiet li-ion 44v
Witam! Planuje pakietem li-ion 44,4v zasilać mój ev rower, który posiada powyższy sterownik. Pytanie mam następujące, czy sterownik nie będzie zbyt wcześnie ograniczał i odłączał zasilania, mimo że bateria nie będzie rozładowana “myśląc“ że sterownik zasilany jest akumulatorami 48v. Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi. Napięcie temu takie “głupie“ bym mógł ładować go ładowarką 6s.
Anonymous - Śro 20 Mar, 2013

Według mnie i specyfikacji, ten kontroler nie ma odcięcia zasilania. Przy takiej rozpiętości napięć trudno by to uzyskać.

http://www.tncscooters.com/YK43B.php

matii000 - Śro 20 Mar, 2013

Też mam taką nadzieje, gdy go zasilałem żelami 36v to ograniczał moc silnika przy prawie rozładowanych aku. Mogła to być kwestia charakterystyki rozładowania i stanu akumulatorów.
Adam Wysokiński - Pon 25 Mar, 2013

Z prób z tym sterownikiem wnioskuję, że brak nie tylko ograniczenia rozładowania ale i ograniczenia prądu. Był temat o tym sterowniku już na forum. Główna jego zaleta to "power" poza tym marnie. Radziłbym zrobić kontrolę oddzielnych ogniw, szkoda pakietu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group