To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - LiFePO4 - które wybrać

Anonymous - Pią 31 Maj, 2013

Z ciekawości pomierzę prądy w czasie jazdy, ale muszę z pracy przytaszczyć cęgi do pradu stałego, bo nie chce mi się teraz instalacji rozpinać i włączać amperomierz. Z doświadczenia wiem, że przy spokojnej jeździe, nie powinienem przekraczać 15A, a myślę, że płynie jakieś 10A, ale to się okaże.
Inaczej przeliczając, jeśli jechałem 4 godziny z prędkością 20 km/h (przejechane 80 km), to wyssałem 20Ah, czyli prąd wynosił średnio 5A.
Ale to tylko gdybanie.
Przy małych prądach te akumulatory liczą na 24Ah.
I to by się zgadzało, bo dotychczas poprzednie akku ładowały się jakieś 8 godzin, a te ładowarka popycha przez kilkanaście godzin, więc pojemność jest na pewno większa od poprzednich.

tomson - Pon 03 Cze, 2013

Wykres rozładowania akumulatora złożonego z 12Cell A123_20Ah na obciążeniu żarówkami



kolor pomarańczowy to moc a fioletowy to napięcie.Czas w minutach.
koniec rozładowania przy 31,2V z akumulatora wyssało 19.5Ah

Qbakam - Sob 22 Cze, 2013

Widzę, że temat się nieźle rozwinął. Trochę byłem nieobecny, ale już po sesji, więc wróciłem. :smile:
Mam możliwość zakupu baterii 12Ah 48V zrobionej na headway'ach, z BMS'em. (po cenie niewiele niższej niż normalnie).
Sęk w tym, że ogniwa w baterii mają już prawie rok, bateria z BMS'em złożona została niedługo po dacie ich produkcji. Bateria jest nieużywana, przechowywana naładowana na 60%.
Co o tym sądzicie? Czy warto się pakować w taką baterię?
Czy fakt leżenia prawie rok nie wpłynie znacząco na jej żywotność? (Chciałbym jej używać te 4 lata przynajmniej, po 1 cyklu dziennie)

MixhaL - Sob 22 Cze, 2013

Ja wiem jedno, ping zaleca używać baterie co dzień, leżakowanie podobno negatywnie wpływa na żywotność ale jaka jest dokładnie prawda tego Ci nie powiem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group