To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - Panele słoneczne

tomasz_kombi - Śro 11 Wrz, 2013

Mnie "trochę" martwi, że one są tak luzem. Nawet nie w kartonach. I w transporcie może być baardzo rożnie (najgorsze są przeładunki ale nawet jak ktoś to położy "luzem" na pace i nie będzie przerzucał z samochodu na samochód to może być sieczka po dotarciu na miejsce).
No nic .... jeszcze dopytam spedytora.

Anonymous - Śro 11 Wrz, 2013

Już nie wybrzydzaj, w kartonach, poukładane, zapakowane... :P
Trza je poprzekładać jakimiś kartonami, mocno obwiązać, lub okleić taśmą i powinno wytrzymać. Byle się nie zsunęły same z palety, to będzie dobrze.

Nostusek - Śro 11 Wrz, 2013

To gdzieś w rejony Allgau (Ulm, Monachium... ) się zapuszczasz po panele ? Jak byś sobie pojechał to znam w okolicy fajny hotelik - i nie drogo - koło miejscowości Kempten jest. Cisza spokój, świetna wyżerka itp itd...
Anonymous - Czw 12 Wrz, 2013

Miejsce odbioru, to dom kolegi, więc nie ma potrzeby hotelowej :D
Anonymous - Wto 08 Paź, 2013

Karawana ruszyła. Będzie ich więcej, niż się spodziewałem.
Są chętni na takie panele? Cena nie będzie wygórowana ;)

tomasz_kombi - Wto 08 Paź, 2013

Jak będziesz miał ceny to podrzuć na PW albo ogłoś wszem i wobec.
Sam chętnie przygarnąłbym jakiś niewielki.

SP4XYD - Wto 08 Paź, 2013

Mnie też interesuje taki panel :)
Anonymous - Wto 08 Paź, 2013

Tam raczej nie ma niewielkich :D
Chyba, że 1,2 - 1,5 m2 to niewielki ;)
Jak będę je miał już w łapach, to podam ceny.
Przyjadą prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Anonymous - Śro 09 Paź, 2013

to ja bym sie pokusił tez na jedną sztukę jesli nie wypalisz z ceną zaporową .. ;)
Anonymous - Pią 11 Paź, 2013

Już jadą. Będę je miał w niedzielę. Nie wiem jakie są te dorzucone do transportu.
Będzie ich w sumie 19 sztuk a może i więcej do odstąpienia. Cena orientacyjna 400-500 zł za sztukę. To mniej więcej połowa ceny sklepowej.
Jak dojadą porobię zdjęcia każdego i wstawię z opisem.
Z tego co do mnie dotarło, to 8 szt jest ganz nówki, nie poszły do testów ;) :D

Anonymous - Pon 14 Paź, 2013

Jest 23 sztuki :D
Dane techniczne podam później.




Perszing1800 - Pon 14 Paź, 2013

zeeltom a na tym pierwszym panelu to brakuje w środku prawie połowa ogniwa czy to tak tylko wygląda??
Anonymous - Pon 14 Paź, 2013

Nic nie brakuje ogniwom :D To tylko jakieś plastry są ponaklejane. Normalnie się je odkleja. Jedyne czego może w niektórych brakować, to kabelków wychodzących z tylnych puszek, bo w niektórych są poodcinane. Ale to chyba nie problem ;)
Perszing1800 - Pon 14 Paź, 2013

Szkoda że nie masz jakiegoś mniejszego,przygarnąłbym jakiś 30W za rozsądne pieniądze,byłby idealnym uzupełnieniem do mojego 70W a na większe nie mam miejsca,wyobraźcie sobie panel w bloku bez balkonu heh ale daje radę ;)
Elim - Pon 14 Paź, 2013

A ja Przygarnąłbym chętnie na 48V. Lub przy "dobrej cenie" wielokrotność 48V...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group