To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Oświetlenie, przetwornice DC/DC, manetki, panele słoneczne, itp. - manetka regulacja kciukiem

ARTUR - Pon 23 Sty, 2017

Witam , czy istnieje możliwość usunięcia " martwego pola " w manetce ? Chodzi o to że trzeba nacisnąć manetkę dość sporo żeby coś się zaczęło dziać , poniżej zdj i krótki film

https://www.dropbox.com/s...KMxQQa-Rc1hHpya

umbur - Pon 23 Sty, 2017

ARTUR napisał/a:
Witam , czy istnieje możliwość usunięcia " martwego pola " w manetce ? Chodzi o to że trzeba nacisnąć manetkę dość sporo żeby coś się zaczęło dziać , poniżej zdj i krótki film

https://www.dropbox.com/s...KMxQQa-Rc1hHpya

A nie masz czasem podłączonego rezystora lub potencjometru przed manetką?

tas - Pon 23 Sty, 2017

Na filmie wygląda, że manetka ma prawidłową martwą strefę.
Masz wektorowy sterownik?

ARTUR - Pon 23 Sty, 2017

tas, Tak , ( Sabvoton SVMC072080 )
tas - Pon 23 Sty, 2017

Tam się programowo zmienia zakres - zakładka manetka i minimalne napięcie wejściowe na manetce.
Ale manetka wydaje się pracować prawidłowo - ten zakres martwy jest specjalnie, jest potrzebny.

ARTUR - Pon 23 Sty, 2017

tas, tak , zmieniałem wartości throttle , ale nie pomogło . Dajesz radę utrzymać bajka na tylnym kole z takim zakresem martwego pola ?
tas - Pon 23 Sty, 2017

Tak, ale trzyma się manetkę inaczej, dodatkowo trzymasz ją nie kciukiem tylko podstawą kciuka. Dzięki temu nie lata i masz kontrolę. Ja może nie robię takiego stuntu ale chłopaki potrafią po kilkadziesiąt metrów jechać na 1 kole
midi - Wto 24 Sty, 2017

Ostatni sam robiłem sobie manetkę bo kupiona była za gruba i troszkę rozkminiałem co i jak być powinno, prawdopodobnie problem jaki masz jest mechaniczny tj. magnes ( jego pole )za daleko wydostaje się z okolicy hala , jak Byś rozebrał manetkę to w środku można by coś podłożyć-wkleić tak by zablokować możliwość opuszczenia się dźwigni za daleko. Tak wnioskuję bo sam ustawiałem w swoim Sabvotonie czułość manetki i miałem sytuację że bez wychylania jej gdy podnosiłem tylne koło zaczynało się kręcić a gdy siedziałem na rowerze dawało się odczuć że rower zaczyna ruszać ( silnik lekko popiskiwał ). Jeśli sam kombinowałeś z tymi ustawieniami i manetka nie zmienia swojej czułości to problem z odległością magnesu od halotronu.
Pozdrawiam serdecznie.

ARTUR - Śro 25 Sty, 2017

midi, https://www.dropbox.com/s...173258.jpg?dl=0 Wygląda na to że jest właśnie tak jak wyjaśniasz , w którym miejscu ograniczyć ruch ? mam ją rozebrać dalej ? Nie wyskoczą mi żadne sprężyny?
midi - Śro 25 Sty, 2017

Ja to rozebrałem i spokojnie złożyłem, jest tylko dwie opcje wsadzenia sprężyny , jedna poprawna a druga powodowała nie płynna pracę manetki , kilka prób i Ci się uda. Jak rozłożysz to zrozumiesz jak to pracuje i sam będziesz wiedział gdzie zablokować ruch manetki . Tworzywo jest takie że superglue powinien łapać więc kawałek czegoś tak wkleisz i powinno być lepiej. Zwróć uwagę jeśli będziesz kombinował z rowerem i robił próby na żywca byś postawił rower do góry nogami, jak by co rower nie wyrwie jak widmo nie wiadomo gdzie :wink:
Pozdrawiam serdecznie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group