To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Iskrzenie przy podłączaniu zasilania

wodencja - Wto 26 Lis, 2013
Temat postu: Iskrzenie przy podłączaniu zasilania
Aktualnie mój rower jeździ na 36V 20A. Po naładowaniu akumulatorów przy podłączaniu do sterownika widać iskrzenie w momencie wpięcia wtyczki (XT60). Pomyśleć teraz co to będzie jak przerobię na 72V 40A?! Jest na to jakiś sposób? Czy to normalne i tak ma być?
Anonymous - Wto 26 Lis, 2013

Było na forum, poszukaj softstart :P
Anonymous - Wto 26 Lis, 2013

normalny objaw iskrzenia. ładują sie kondensatory w sterowniku.- Nie szkodliwe zjawisko
tas - Wto 26 Lis, 2013

U mnie po 10 takich iskrach na 66V nie dało się z sobą spiąć banana 4mm. XT60 starczało na kilka połączeń więcej.
Szczególnie przy mocnych sterownikach - duże kondensatory i duże napięcie - duuża iskra.
Ja mam SoftStart dla ubogich na rezystorze za 50gr :)

Nostusek - Wto 26 Lis, 2013

szalony napisał/a:
normalny objaw iskrzenia. ładują sie kondensatory w sterowniku.- Nie szkodliwe zjawisko


Naładuj zapinając na tzw. "razówę" przy 100V pojemność kilku mF (milifaradów - 1mF = 1000uF) mając zabezpieczenie 100A... Jak nie wywalisz bezpiecznika to ujarasz połączenia kondensatorów. Sprawdzałem kiedyś - udar sięgał 2 kA ! Po 3-cim załączeniu zdrowo hukneło w baterii kondensatorów i jeden wyleciał w powietrze...

Anonymous - Śro 27 Lis, 2013

ja zapinałem 50,4v chyba z 40 razy i wystepowało małe iskrzenie. jak dla mnie to nieszkodliwe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group