To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory żelowe i pochodne i ich ładowanie - Połączenie na złącze 4x12v 24v40Ah

matii000 - Pon 30 Gru, 2013
Temat postu: Połączenie na złącze 4x12v 24v40Ah
Proszę o sprawdzenie schematu połączenia akumulatorów ze sobą i sterownikiem. Akumulatory do ładowania będą łączone w szereg czyli 48V20Ah a do jazdy w 24v40Ah. Dlatego metoda na złącze jest najszybszą metodą. Czy jest to poprawnie połączone? Oczywiście wszystkie przewody będą odpowiedniej grubości i jednakowej długości. Czy jest może jakieś lepsze rozwiązanie?
Za pomoc z góry dziękuje.


Anonymous - Pon 30 Gru, 2013

Coś tu nie tak. Weź to narysuj ze złączkami, bo coś mi tu nie pasuje.
Ja u siebie mam z pakietu wyprowadzone 8 przewodów, po dwa z każdego akumulatora na samochodową złączkę 8 pinową, a na wtyczkach mam odpowiednie krosowanie do jazdy i na drugiej do ładowania.

matii000 - Pon 30 Gru, 2013

Wygląda to tak samo jak u ciebie, z pakietu jest wyprowadzone 8 przewodów tyle że przewody do sterownika są w tej samej wtyczce 10pin, a nie tak jak ty masz w oddzielnej. Tą wtyczkę którą ty używasz do jazdy ja będę używał do ładowania. No i teraz kwestia zrobienia drugiej wtyczki do jazdy czyli połączyć dwa szeregowo i dwa równolegle.



Anonymous - Wto 31 Gru, 2013

Tak:


matii000 - Wto 31 Gru, 2013

Czyli rozumiem jeżeli tak połączę jak narysowałeś to będzie wszystko okej.
Anonymous - Wto 31 Gru, 2013

Będziesz miał 24V z mostkiem w środku, dla wyrównania poziomów.
matii000 - Wto 31 Gru, 2013

Super dzięki za pomoc
matii000 - Nie 12 Sty, 2014

Niestety nie byłem w stanie u mnie w mieście dostać wtyczki i gniazda 10pin dwurzędowego, ale dostałem jednorzędowe, prosiłbym czy dobrze zrobiłem schemat połączenia na 24v40ah, spróbowałem przerzucić to co zeeltom dla mnie narysował na jednorzędowe złącze, wydaje mnie się że jest dobrze, ale wole się upewnić.



Anonymous - Nie 12 Sty, 2014

Coś nie tak, zerknij tu:


matii000 - Nie 12 Sty, 2014

NO faktycznie coś nie tak, ale nie wiem co, tak myślałem że ty to tak na szybko poprawisz, mam nadzieję że nie porobię zwarć przy łączeniu tego wszystkiego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group