To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Informacje forumowe - Pojazd charytatywny

Anonymous - Pon 10 Lut, 2014
Temat postu: Pojazd charytatywny
Mam sąsiada, na przeciwko, który ma problemy z osobowością. Jego rodzice są również w poważnym wieku i z poruszaniem się mają problemy. Widzę, że codziennie jadą gdzieś na rowerze. Wiem, że im się nie przelewa. Mam pytanie do forumowiczów: może zafundujemy im rower elektryczny? Albo jakiegoś gotowca, albo jakąś przeróbkę? Ja, ze swojej strony dołożę się do akumulatorów i do wsparcia technicznego, czyli do mechaniki i przeróbki itp. Czy są na forum dobre dusze, które przyłożą się do takiego działania?
Mechano - Pon 10 Lut, 2014

Szlachetna inicjatywa, ale konkrety, co by można zrobić.
Anonymous - Pon 10 Lut, 2014

Materiały.
Reszta da się zrobić u mnie.
Co potrzeba? Załóżmy, że kupię akumulatory Greensaver. Potrzeba reszty, czyli rama, silnik, koła, kontroler, manetka, albo może jakiś gotowy rower, do niewielkiej naprawy?
Z tym sobie poradzę na miejscu.
Damy radę wspólnymi siłami? To chyba była by pierwsza taka akcja w Polsce ;)

mmoto - Wto 11 Lut, 2014

Dam na manetkę, przyslij nr do przelewu.
Anonymous - Wto 11 Lut, 2014

Jak będzie więcej chętnych i akcja będzie miała szansę zrealizowania, to wszystkim chętnym podam namiary. Wolałbym rzeczowe wsparcie, bo nie lubię rządzić się czyjąś kasą.
mmoto - Śro 12 Lut, 2014

Pomysł dobry - trzeba zastanowić się nad zbiórką w internecie na jednym z portali.
Mam jakieś tam doświadczenie, bardzo możliwe że przy tej okazji zareklamujemy forum, zlot i sklepy kolegów z forum i akcję w mediach.

Podrzucam temat do przemyślenia.

PS. z takiej zbiórki ok. 10 % bierze portal.

Anonymous - Śro 12 Lut, 2014

Może do zlotu coś się wykluje i można by fanty dotaszczyć na zlot. Nie lubię zbiórek pieniężnych, bo to zaraz padają pytania: "ile na tym zarobiłem?". Już nie raz miałem takie głosy w związku z innymi akcjami i wolę tego unikać. Sam na stanie, na dziś, nie mam żadnego rowerka na zbyciu, poluję, może coś ciekawego trafię. Może się trafi jakiś gotowiec, to by ułatwiło sprawę, bo rozbiorę go i złożę od nowa. Będzie pewność, że nie padnie za parę dni.
Co do portalu, można by spróbować, rozreklamowanie forum i zlotu jest zawsze mile widziane ;)

mmoto - Śro 12 Lut, 2014

zeeltom napisał/a:
Co do portalu, można by spróbować, rozreklamowanie forum i zlotu jest zawsze mile widziane
No tak ale musiałbyś sie przemóc i wziąć gotówkę.

Jeżeli nie będzie głosów sprzeciwu to w imieniu osób udzielających sie w tym przedsiewzięciu moge podjąć się wystawienia projektu na polakpotrafi.pl
No i osobno dam manetkę (lub równowartość).

Oczywiście opis musi być praca wspólną - myśle o zbiórce ok. 1000 zł - może się udać.

Anonymous - Śro 12 Lut, 2014

Trafiłem na tablicy 4 rowery po 600 zł do małej naprawy. Tylko trzeba kupić wszystkie 4 na raz. Jakaś rewelacja to nie jest, ale może macie więcej takich potrzebujących?
Niedużym kosztem można by zrobić fajną akcję, dla kilku osób i to też będzie fajną sprawą na forum ;)

http://tablica.pl/oferta/...html#668abc1110

bartek - Czw 13 Lut, 2014

Cytat:
Mam sąsiada, na przeciwko, który ma problemy z osobowością. Jego rodzice są również w poważnym wieku i z poruszaniem się mają problemy. Widzę, że codziennie jadą gdzieś na rowerze. Wiem, że im się nie przelewa. Mam pytanie do forumowiczów: może zafundujemy im rower elektryczny? Albo jakiegoś gotowca, albo jakąś przeróbkę? Ja, ze swojej strony dołożę się do akumulatorów i do wsparcia technicznego, czyli do mechaniki i przeróbki itp. Czy są na forum dobre dusze, które przyłożą się do takiego działania?


Ze swojej strony mogę dać ten silniczek przekładniowy-olejowy 36V 250W na tył. U mnie on leży i zajmuje miejsce to może kogoś uszczęśliwi.

tas - Czw 13 Lut, 2014

pany, zdecydujcie czy się składa coś z używek czy forumowo robimy zbiórkę kasy bo chaos.

Z tego co widzę to większą szansą na realizację ma zbiórka używek.

toft - Czw 13 Lut, 2014

No części imho mają sens, jeśli jest jakaś sensowna rama pierwej. Defacto chyba najlepiej by było właśnie taki jakiś skuterek jak ma Zeeltom. Jeśli są problemy z poruszaniem.
NocnyPtak - Nie 23 Lut, 2014

Jak będziecie organizować zbiórkę pieniężną, to chętnie się dołożę.
Dajcie tylko znać na maila.

Szymek - Nie 23 Lut, 2014

Mogę wspomóc tylko pieniężnie.
Anonymous - Pon 21 Kwi, 2014

Trafił mi się w miarę porządny rowerek. Do wymiany linki hamulców i akumulatory, resztę ogarnę. Rower praktycznie niezniszczalny. To pierwszy model, z którego byłem ogromnie zadowolony. Nie chcę już części, dam sobie radę, tylko pomoc finansowa wchodzi w grę. Dołącza ktoś, czy sobie odpuszczamy?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group