To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory żelowe i pochodne i ich ładowanie - Gdzie najlepiej kupić aku żelowe i jakiego producenta

badziwil1 - Pią 28 Lut, 2014

Z tego co mi wiadomo Chilwee juz niestety nie kupisz ,a jak juz to ok 4-5letnie
6-DZM-20 Chilwee bo ta seria byla bdb wazy 6,95kg
Te z linku 5,5kg
Co do Toyamy sie nie wypowiem bo ich nie uzywałem

Ja poleciłbym moje Greensavery 7,1kg które sa bezkonkurencyjne jezeli chodzi o żele lecz na dzien dzisiejszy ich nie mam

Moge zaproponowac takie lecz nieco uzywane bodajze z 2011roku lecz trzymaja parametry bo nie byly uzywane w pojazdach a czesc swojego życia przelezaly od czasu do czasu doladowywane

Byc moze bede mial nowe lecz na dzien dzisiejszy nie znam jeszcze ceny

bartek - Pią 28 Lut, 2014

Ja używam już od 3 lat CSB EVH 12150 - 15Ah w obudowie 150/100/100mm; AGM oczywiście. ( http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=972 )
Jestem z nich bardzo zadowolony. Na chwilę obecną mają po 12,4 Ah.

Nostusek - Pią 28 Lut, 2014

Nie wiem cy wiecie ale MW power również ma 24Ah akumulatory w wymiarze greensaver - jak się odkuję to sobie takie zapodam do swojej konstrukcji o ile wcześniej nie wpakuję litówki w rower...
Anonymous - Pią 28 Lut, 2014

Wymiar nie jest ważny, ważne jest jak długo może ;)
I mam tu na myśli akumulator :D

kremir - Pią 28 Lut, 2014

Akurat dla mnie wymiar jest ważny :grin:
Samochód mojego dziecka ma baterie umieszczone w zespawanej ramie dostosowanej do dwóch aku w rozmiarze Chilwee 20Ah i nic innego się tam nie zmieści bo wszystko jest spasowane ciasno.

@badziwil1 - jak będziesz miał nówki w ofercie to daj proszę znać. Wolę nowe bo te moje Chilwee też chyba są z 2011 (tyle że używane tylko do EV więc mocno wyeksploatowane).

Możliwe że gdy już wiosna całkiem zawita a nic innego nie znajdę, to kupię te Toyamy. Po sezonie dam znać czy się rzeczywiście nadają do pobierania dużych prądów.

badziwil1 - Pią 28 Lut, 2014

Do konca nastepnego tygodnia dam znać co i jak i za ile przede wszystkim
badziwil1 - Czw 06 Mar, 2014

W tej chwili na Greensavery cena jest zaporowa i oscylowala by w granicach 180zl ,wiec ich nie brałem bo pewnie chetnych nie bedzie

Ale jezeli byłby ktoś zainteresowany to moge sprzedac 4 sztuki za 600zl wraz z przesylka
Wiecej ich mial nie bede ,w kazdym razie w tej cenie
Sa calkowicie nowe w folii i pudelku

Sprzedaje wszystkie razem lub jezeli znajdzie sie dwoch chetnych tak abym nie został z 1 sztuka

kremir - Czw 06 Mar, 2014

@badziwil1 - podaj mi proszę parametry i wymiary tych Greensaverów. Wziąłbym ewentualnie dwa jeśli wejdą w ramę w pojaździe - o ile dwa sprzedasz.
jayjay - Wto 18 Mar, 2014

Właśnie jest możliwość kupienia jednej sztuki, czy sprzedajesz w pakiecie te 4? Parametry by się też przydały, proszę dopisz.
Anonymous - Wto 18 Mar, 2014

Z tego, co wiem, to już są sprzedane wszystkie. I szybko nie będzie w podobnej cenie.
badziwil1 - Wto 18 Mar, 2014

Takich nowych w foli juz nie mam i jak na dzien dzisiejszy mial nie bede bo cena na nie zrobila sie zaporowa

Jezeli by ktos chcial to mam praktycznie nowe uzyte kilka razy ,raczej do testow niz do jazdy,wiecej doladowywane niz rozladowywane
Mialem je wykorzystac do swoich celów ale okazaly sie zbedne

Oczywiscie daje gwarancje aby sobie je po swojemu przetestowac itp
Jestem ich pewien i nie widze problemu z ewentualna ich odsylka
Specyfikacja w załaczniku

Anonymous - Pon 03 Lis, 2014

Nostusek napisał/a:
...Handlujemy marką sprawdzoną MW-Power,...

No więc mogę coś o tych MW już napisać. Jako, że parę sztuk poszło do ludzi, ale się nie odzywali, a sprzedawca, nie bardzo chciał je przetestować w sklepie, trafiła się okazja, żeby samemu je przetestować ;)
Do rowerka dla inwalidy, na który składała się dość duża grupa forumowiczów, poszły 3 szt. Od maja, jeden już padł. Pod obciążeniem miał 6V, pozostałe dwa nieco ponad 10V.
Poszedł do wymiany. W międzyczasie sam potrzebowałem 3 szt. do swojego rowerka i takowe zanabyłem. Ta sama seria, żeby nie było, że każdy inny.
Po 3 pełnym ładowaniu postanowiłem się dziś przejechać na zasięg.
15 km i klapa. Kontroler odcina napięcie.
Sprawdzam pod obciążeniem i wynik: 9V, 7V, 4V pod tym samym obciążeniem.
Tak szczerze, to totalna porażka. Na byle jakich, ale nowych Extreemach czy innych, przejeżdżałem ze dwa razy więcej na samym początku.
Wyrównam je i sprawdzę jeszcze raz (sprzedawca kazał je zwrócić i chce oddać kasę), ale chyba jednak, muszę poszukać innego źródła na żele :(
A miałem tak blisko ;)

Nostusek - Pon 03 Lis, 2014

chcesz to możemy Ci coś innego ściągnąć :) Panasonic-a ostatnio gdzieś na firmie wydaje mi się widywałem...
zeeltom napisał/a:
Do rowerka dla inwalidy, na który składała się dość duża grupa forumowiczów, poszły 3 szt. Od maja, jeden już padł. Pod obciążeniem miał 6V, pozostałe dwa nieco ponad 10V.
Poszedł do wymiany. W międzyczasie sam potrzebowałem 3 szt. do swojego rowerka i takowe zanabyłem. Ta sama seria, żeby nie było, że każdy inny.
Po 3 pełnym ładowaniu postanowiłem się dziś przejechać na zasięg.
15 km i klapa. Kontroler odcina napięcie.
Sprawdzam pod obciążeniem i wynik: 9V, 7V, 4V pod tym samym obciążeniem.
Tak szczerze, to totalna porażka.


W prawo serii nie wierzę ale może ty masz naprawdę jakiegoś wybitnego pecha do MW? Ja tego od cholery naprawdę sprzedałem a reklamację miałem dosłownie na 1 sztukę i to w dodatku zarżniętą do 2V przez "inteligientnią" ładowarkę...

Anonymous - Pon 03 Lis, 2014

Może to wina serii? Kiedyś brałem HAZE i byłem zadowolony. Później trafiło mi się ponad 20 sztuk, które po pół roku nadawały się tylko na złom. Sprzedawca, chyba wiedział o wadliwej partii, bo przysyłał nowe sztuki, nawet nie chcąc, by odsyłać mu te stare.
Zniechęciłem się do HAZE, a z MW dobrze, że trafiło na mnie, a nie na jakiegoś klienta, któremu bym je założył.
Mnie jest rybka, jakiej to będzie firmy. Mają prawidłowo pochodzić choć dwa lata, bo tyle powinny takie akumulatory wytrzymać. Kiedyś przyjechał do mnie klient po 5 latach, z chińskimi akumulatorami, jakieś no-name, które jechały jeszcze niecałe 10 km. Ale 5 lat, to nie 2 tygodnie.
No i cena za akumulator 12V 12Ah AGM, nie może być z Kosmosu. Okolice 100 zł za sztukę jest do przyjęcia. Ale niech rower pojeździ te 2 lata. Co z tego, że żywotność podawana przez producenta jest 6, czy 10 lat, jak nawet pół roku nie wytrzymują?

WojtekErnest - Pon 03 Lis, 2014

Zeeltom:czas na li-ion.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group