To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory żelowe i pochodne i ich ładowanie - Gdzie najlepiej kupić aku żelowe i jakiego producenta

tkoko - Pon 27 Kwi, 2015

Żarówka na pewno przetrwa tą próbę w przeciwnym wypadku na polskich dziurach samochody jeździłyby bez świateł.
MARCIN - Pon 27 Kwi, 2015

tkoko napisał/a:
Żarówka na pewno przetrwa tą próbę w przeciwnym wypadku na polskich dziurach samochody jeździłyby bez świateł.

Wytrzymałość na wstrząsy a wytrzymałość na podwyższoną temperaturę czy ciśnienie, to - zdaje się - dwie różne sprawy.

gienek333 - Pon 27 Kwi, 2015

Żarówka zasilana z 12V przetrwa bez problemu, ten pojawi się przy 24V, jeżeli są różne włókna (np. 45/55 W), słabsze się przepali :sad: .
Anonymous - Wto 28 Kwi, 2015

To ciekawe :) Moja się nie spaliła :D Że się grzała, to fakt. Wisiała ze stołu i drzwiczki kole niej były gorące ;) Świeciła się dłuuugo i przeżyła dwa testy. Ale może wróćmy do testowanego akumulatora? Jakieś nowe testy były? Bo zapowiada się nieźle :)
Czy wielkość tej Toyamy jest identyczna, jak wielkość typowych żeli 12V 7Ah? Można zestawić dwa obok siebie i będzie wtedy wielkość 12V 12Ah. Dało by to się wykorzystać zamiast zwykłej 12-ki i mieć 18Ah. 6 sztuk wlazło by do obudowy po 3 12-kach i byłby niezły akumulator do rowerów z żelami. Jaka jest cena takiej Toyamy 9 Ah?

easy rider - Wto 28 Kwi, 2015

75,- tak przynajmniej wynika z linku który Kolega podal.
tas - Czw 30 Kwi, 2015

Zelltom, może jakieś wnioski, 12 stron a ja się nie dowiedziałem jakie akumulatory powinienem kupić do miejskiego bajka...

Może daj zdjecie tych twoich dobrych aku, bo nawet nie wiadomo co to jest prócz "te z grodziska"

Anonymous - Czw 30 Kwi, 2015

Te... moderator... coś słabo temat czytasz, bo zdjęcia już wstawiałem :P
Ale ci przypomnę :P



Każdy wstawia, jakie uważa, ja polecam te powyższe.
Niestety zapas się obecnie skończył i czekają na dostawę. To może potrwać około miesiąca. Nie spodziewali się, że tyle im zejdzie. Dzięki mnie ;)

Nostusek - Czw 30 Kwi, 2015

No to się teraz uśmiałem do łez...

Porównanie akumulatora stricte semitrakcyjnego w technlogi AGM 14Ah (te z Grodziska) do zwykłego 12Ah AGM-a (MW-Power)...

Szkoda że Zeeltom samochodami nie handluje...
Identycznie wyglądałoby gdyby porównać białego Fiata Seicento z silnikiem 900ccm oraz niebieskiego z silnikiem 1100 ccm... A potem przyjdzie Zeeltom i powie klientowi - Bierz Pan Niebieski bo niebieski jest szybszy... A jak klient zapyta czemu? Bo jest niebieski...

Anonymous - Czw 30 Kwi, 2015

Sam polecałeś MW do rowerów. I to jako sprzedawca i spec od akumulatorów. A po prawdzie gorszych nie miałem.
Resztę pominę milczeniem.

Nostusek - Czw 30 Kwi, 2015

zeeltom napisał/a:
Sam polecałeś MW do rowerów.


Wskaż gdzie tak napisałem ?

Mechano - Czw 30 Kwi, 2015

W takim razie największy majster od akumulatorów proszony jest o wskazanie najlepszego obecnie akumulatora do roweru oprócz GS
tas - Czw 30 Kwi, 2015

Może zamiast wykłócać się o głupoty przejdziemy do konkretów.

Zeeltom, jakiej firmy są te akumulatory? Na zdjęciu nic nie widzę.

Nostusek - Czw 30 Kwi, 2015

tas napisał/a:
Zeeltom, jakiej firmy są te akumulatory? Na zdjęciu nic nie widzę.


Made in China...

tas - Czw 30 Kwi, 2015

Przysłuż się społeczności i zacznij generować wartość dodaną czegokolwiek (np wiedzy nie będącej marketingowym bełkotem).
Bo tak się składa, że też od zawsze pracowałem w handlu i już mnie to zaczyna irytować.

Poczekam na Zeeltoma, jeśli producent nie nanosi żadnych danych to poszukam po wyglądzie.

Anonymous - Czw 30 Kwi, 2015

Nic więcej nie ma w opisie na obudowie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group