To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - Dual drive czy jakoś tam

tomek701 - Pią 28 Lut, 2014
Temat postu: Dual drive czy jakoś tam
Witam postanowiłem tu zaprezentować mój kolejny wynalazek jest nim dual drive. Bardzo prosty do wykonania musimy dysponować zębatką z wolno-biegiem magma wolno-bieg schimano na 7 zębatek stare koło pod wolno-bieg z stalową piastą
Patent doskonały do koła 20" na wolno-bieg magmy z zębatką 80 zębów. właściwie to niewiele jest pracy przy wykonaniu tego cudeńka.
Z wolno-biegu schimano odcinamy dwie ostatnie największe zębatki i trzy milimetry skracamy wystającą rurkę z gwintem , następnie z piasty starego koła obcinamy szlifierką kontową gwint pod wolno-bieg, potem łączymy za pomocą tegoż nagwintowanego kawałka oba wolno-biegi tym sposobem mamy dwa niezależne napędy na jednym zwykłym kole, i w drogę .. na zdjęciach nie ma dużej zębatki ale myślę że wszystko jest zrozumiałe.
Ważne rurka z piasty do złączenia dwóch wolno-biegów musi być stalowa nie aluminiowa


http://static.pokazywarka....jpg?1393612616

Adam Wysokiński - Pią 28 Lut, 2014

Czyli jakby przedłużony gwint co mieści dwa wolnobiegi. Spoko patent, może tylko wystąpić bicie tego zewnętrznego większe niż normalnie.
gienek333 - Pią 28 Lut, 2014

Może obcięcie tokarką zmniejszy bicie, ale pomysł mi się podoba, jestem zwolennikiem prostych i tanich rozwiązań.
Nostusek - Pią 28 Lut, 2014

Ot mądrego posłuchać - że ja na to wczesniej nie wpadłem.
tomek701 - Pią 28 Lut, 2014

Nie ma żadnego bicia to znaczy jak wolno-bieg ma luz to luz jest taki sam natomiast wolno-biegi z magmy mają trochę bicia. długość całego mid driva wychodzi prawie taka sama jak zwykłego wolno-biegu. Obcinać trzeba delikatnie w imadle za pomocą kontówki robi się wtedy taka tokarka bo wolno-bieg się obraca tylko trzeba kilka razy przerwać cięcie żeby się za mocno nie rozgrzał wychodzi bardzo równo. Gwintowany łącznik z piasty trzeba natomiast tak dopasować żeby w jeden i drugi wolno bieg wchodził mniej-więcej tyle samo.
gienek333 - Pią 28 Lut, 2014

Moje dzieci też w szkole mają ciągle "wolne" i kont, czy kąt co za różnica, ale kolega przynajmniej "kombinuje".
Ybiz - Sob 01 Mar, 2014

Jeśli dobrze zrozumiałem, wolnobieg rowerowy w miejscu łączenia trzyma się raptem na kilku zwojach gwintu. Czy nie odpadnie przy jakimś mocniejszym depnięciu?
tomek701 - Wto 04 Mar, 2014

Ybiz napisał/a:
Jeśli dobrze zrozumiałem, wolnobieg rowerowy w miejscu łączenia trzyma się raptem na kilku zwojach gwintu. Czy nie odpadnie przy jakimś mocniejszym depnięciu?
dokładnie na połowie zwoi mi jak dotąd nie odpadł
Ważne żeby wszystkie gwinty były stalowe

Yin - Śro 16 Lip, 2014

Jeśli się nie mylę miski suportu korby mają taki sam gwint jak piasta z wolnobiegiem. Więc miską powinno się dać przedłużyć gwint piasty tak aby wszedł wolnobieg jednorzędowy + standardowy wolnobieg 7 rzędowy. Kwestia jak ożenić przedłużkę z piasta - może delikatne spawanie punktowe od wnętrza piasty?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group