To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Zestaw do konwersji z tarczą i zaciskiem.

AdamM - Wto 08 Kwi, 2014
Temat postu: Zestaw do konwersji z tarczą i zaciskiem.
Przejrzałem oferty kilku sklepów internetowych oferujących zestawy do konwersji rowerów na rowery elektryczne. Widziałem chyba tylko jedno koło z tarczą hamulcową ale było to koło tylne.

Czy kojarzycie może jakieś gotowe zestawy na przód, które miałby tarczę hamulcową i najlepiej zacisk (szybkozamykacz)? Tak żebym mógł w miarę szybko zmienić rower służący jako środek transportu w rower napędzany wyłącznie siłą mięśni, służący do celów sportowych i odwrotnie? :)

Nostusek - Śro 09 Kwi, 2014

Nie znajdziesz koła z silnikiem i samozamykaczem - nikt tego jeszcze nie dokonał bo najczęściej osią wyciągane są przewody zasilające i nie ma jak przełożyć już lagi od samozamykacza...
beazee - Śro 09 Kwi, 2014

Sybkozamykacz mógłby sprawić, że niedokładnie zacisnięte koło wysmyknie Ci się z widełek, a tego byś nie chciał.

Przy silnikach mocy 250W dużego zagrożenia nie ma ale przy mocniejszych musisz już używać dodatkowych ramion ('torque arms') które mają za zadanie zapobiec okręcaniu się ośki w widelcu.

Nostusek - Śro 09 Kwi, 2014

Ja w swoim rowerku gdzie mam napęd łańcuchowy zamiast tarczy mam samozamykacz i przyznam szczerze że udało mi się raz wyszarpnąć samymi pedałami ośkę koła z ramy. Jak zastosowałem konstrukcję bagażnika to oś zacisku przechodzi przez dwa otwory w uchwycie bagażnika i musiałaby pęknąć w pół żeby koło się dało wyciągnąć.
tomasz_kombi - Śro 09 Kwi, 2014

AdamM napisał/a:
Widziałem chyba tylko jedno koło z tarczą hamulcową
Ja rzekłbym, że bardzo dużo modeli silników przystosowanych jest do montażu tarczy hamulcowej :)
Ale co do zacisku (samozamykacza) to się zgodzę - chyba nikt z producentów nie stosuje.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group