To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Rower damka jako elektryczny.

ganowiczc - Wto 08 Lip, 2014
Temat postu: Rower damka jako elektryczny.
Witam.
Forum czytam regularnie od prawie roku i postanowiłem przedsięwziąć kroki do zrobienia pierwszego roweru elektrycznego.
Rower będzie dla mojej mamy. Prędkość jaką ma osiągać to do 50 km/h (wiem, to trochę sporo ale czasami i ja będę korzystał z tego roweru).
W związku z tym że jest to damka i nie ma zaczepów by zainstalować v-brake, chciałem się zapytać czy może dać napęd BLDC do przodu? Wiem że wiąże się z tym dość duże ryzyko jazdy ale myślę że nie będzie tak źle.
Poniżej zamieszczam zdjęcia przyszłego pacjenta.




Anonymous - Wto 08 Lip, 2014

A czemuż to damka ma nie mieć zaczepów do hamulców V?
Nie ryzykował bym jechać na tym rowerze 50 km/h. Odpuść sobie do realnych 25-28 km/h. Będzie taniej i bezpieczniej.

tas - Wto 08 Lip, 2014

Jeśli mogę coś zasugerować - idź na targ i kup jakiś porządny rower za 200-300zł, gdyż iż patrząc na ten antyk rodzi się uzasadniona wątpliwość, czy 50km/h nie będzie dla niego (oraz kierującego) zabójcze :wink:
Przyjęło się (nie bez powodów) dawać lekkie i stosunkowo słabe silniki na przód oraz cięższe, ale mocniejsze silniki na tył. Skoro poprzeczka jest postawiona dość wysoko, jeśli chodzi o prędkość, to wybór musi paść wyłącznie na napę w tyle. Instalacja 48V, sterownik 48V 27-30A - to są minimalne wymogi dla takiej prędkości.

mmoto - Czw 10 Lip, 2014

zeeltom napisał/a:
Nie ryzykował bym jechać na tym rowerze 50 km/h. Odpuść sobie do realnych 25-28 km/h. Będzie taniej i bezpieczniej.

No i przede wszystki mniejsze zuzycie energii rower do 28km/h moze byc naprawdę Lajt zaledwie 5 kg cięższy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group