To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - Wybór silnika centralnego Bafang i akumulatora

Leszek11 - Pią 13 Paź, 2017

Witam.
Jestem właśnie w trakcie składania napędu BBS02 Bafang. Ja wymontowalem czujniki z dostarczonymi klamkami i po delikatnym oszlifowaniu (musiałem) zamontowalem w moich hydraulicznych.
Nie umiem wkleić tutaj foty.

leszcz - Pią 13 Paź, 2017

Zainstaluj sobie w Chrome tą wtyczkę.

Wtedy klikasz tylko ikonkę w przeglądarce i dostajesz url który wklejasz tak:
Kod:

[img]ADRES_URL[/img]

leszcz - Pią 13 Paź, 2017

A fotki najlepiej trzymać na https://photos.google.com/ bo można wgrywać fotki/filmy bez limitu.
Leszek11 - Pią 13 Paź, 2017

[img][/img]
Leszek11 - Pią 13 Paź, 2017

Udało się, przy okazji jeszcze zwrócę uwagę na zamontowanie śrubki regulacyjnej
ForzaNapoli - Sob 14 Paź, 2017

Witam ma ktos z was zamontowany w swoim rowerze silnik bafang bbshd? Moze ktos z was cos powiedziec o tym silniku? Jakie przebiegi zrobiliscie na swoich bafangach? Jakies usterki ? Czy silnik zaczal glosniej chodzic? Planuje zakup bbshd ale chcialbym najpierw uslyszec opinie uzytkownikow
gizmo69 - Czw 02 Lis, 2017

ForzaNapoli napisał/a:
Witam ma ktos z was zamontowany w swoim rowerze silnik bafang bbshd? Moze ktos z was cos powiedziec o tym silniku? Jakie przebiegi zrobiliscie na swoich bafangach? Jakies usterki ? Czy silnik zaczal glosniej chodzic? Planuje zakup bbshd ale chcialbym najpierw uslyszec opinie uzytkownikow


Ja mam zamontowany w swoim rowerze ten silnik - 1000W od zeszłego roku + akumulator 48V 12A w miejsce bidonu . Silnik zakupiony w Niemczech,a akumulator w W.Brytani.
Przejechałem 2000 km - zero usterek. Zasięg przy prędkości do 25km/h to około 70km.
Co do głośności to jest bardziej cichy niż silnik przekładniowy w tylnym kole.Na niższym biegu elektronicznym to go nie słyszę bo łańcuch i kółka od przerzutki zagłuszają go.
Radzę dokupić do zestawu czujnik odcinający zasilanie przy zmianie biegu w przerzutce i łańcuch KMC dla rowerów elektrycznych.

klient - Czw 02 Lis, 2017

gizmo69 napisał/a:
Radzę dokupić do zestawu czujnik odcinający zasilanie przy zmianie biegu w przerzutce


Co to jest, jak wygląda, gdzie się to montuje, o co chodzi?
Poproszę o link - jeśli można.

gizmo69 - Pią 03 Lis, 2017

Jest to " Gearsensor " czujnik odcinający zasilanie przy zmianie biegu w przerzutce,czyli wychwytuje ruch linki przerzutki przechodzącej przez niego.

https://www.youtube.com/watch?v=cRo6gbOdh-I

klient - Pią 03 Lis, 2017

Dziękuję. Zamówię z pewnością.
Na Luna doczytałem, że są różne wersje silnika. Akurat mój ma oddzielną linię z kontrolera zakończoną 3 pinowym złączem HIGO chyba właśnie do tego celu. Za cholerę nie mogłem dojść po co ten kabel, w sklepie mówiono mi, że do oświetlenia. Teraz sprawa raczej jasna.
http://www.electricbike.c...sor-manual.html

furman - Sob 04 Lis, 2017

Witam wszystkich forumowiczów.
Zakupiłem przez Aliexpress silnik Bafang MID BBS02 48V 750W.
Czy możecie mi polecić gdzie i jaką baterie dokupowaliście lub zlecaliście budowę do tego silnika? (na forum temat baterii jest dość skomplikowany, odradza się kupowania z nieznanych i niepewnych źródeł) Moim kryterium jest to, aby można było ją demontować. Może być sakwa lub plastikowy battery case.
Drugie pytanie dotyczy konfiguracji sterownika, czy fabryczne ustawienia daleko odbiegały od waszych oczekiwań i prze-konfigurowanie okazało się niezbędne?
p.s.
paczka z silnikiem jest w drodze, dopytam jeszcze jak wyglądały Wasze doświadczenia z ocleniem paczki. Można to załatwić drogą elektroniczną?

gizmo69 - Sob 04 Lis, 2017

Proponuje baterie z http://eclipsebikes.com/p...roducts_id=147.
Sam kupiłem tam 48V 12A w zeszłym roku i wszystko działa.
Co do sterownika (komputerek C965) to ustawiałem prędkość maksymalną,rozmiar koła i ilość biegów silnika - ja radzę ustawić na maksa czyli 9, bo lepiej jest rozłożona moc.
A jeśli ci chodzi o sterownik w silniku to jest możliwość podkręcenia silnika ale do tego potrzebny jest specjalny kabel i program na kompa.Według mnie ustawienia fabryczne są wystarczające.
Co do Cła to może wyjść drożej niż zakup w Europie. :sad:

klient - Sob 04 Lis, 2017

A ja wykonanie baterii zleciłbym komuś z forum. Jest tu kilku profi.
Będzie 100% pewności.
Ja robiłem sam i jestem bardzo zadowolony z jakości - nie miałem nawet miernika. Została mi ekstra wiedza i urządzenia (np. zgrzewarka, testery pojemności). Całą wiedzę uzyskałem od Kolegów z forum. Oczywiście aby podjąć się budowy dla kogoś, to musiałbym wykonać ze 100 baterii - nie ta wiedza, nie te umiejętności, nie ta liga - ale dla siebie kolejną zrobię już bezproblemowo.
Co do silnika to moim skromnym zdaniem trzeba go przeprogramować przynajmniej w jednym - z 25A na 18A. I można trochę ściągnąć prąd startowy - ja zjechałem z 20% do 15%.
Przy elektryfikacji składaka 90% czasu to było czytanie, czytanie i jeszcze raz czytanie i uczenie się.

Aleksander_2 - Sob 04 Lis, 2017

Jeśli chodzi o moje wrażenia z użytkowania tego silnika byłem bardzo zaskoczony jego skutecznością w pokonywaniu wzniesień
Jeśli chodzi o baterie to kupiłem na ebay –u, ale stwierdzam ze był to błąd myślę ze koledzy z forum zrobili by to lepiej co do ceny to są porównywalne. Jeśli cos nie wyjdzie będziesz wiedział kto to zrobił, a na ebey lub od pana chińczyka porażkę trzeba godnie przyjąć .

Leszek11 - Nie 05 Lis, 2017

furman napisał/a:

paczka z silnikiem jest w drodze, dopytam jeszcze jak wyglądały Wasze doświadczenia z ocleniem paczki. Można to załatwić drogą elektroniczną?


Ja otrzymałem wiadomość na maila z załącznikami skanu faktur....
Miałem potwierdzić co się znajduje w paczce i jakie są koszty przesyłki. Na podstawie mojego opisu został naliczony podatek i cło.
Przy odbiorze paczki od kuriera opłacasz cło z podatkiem



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group