To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Zdjęcia i filmy użytkowników - Różne fotki z wypadów

tas - Wto 30 Sie, 2016

Jeśli nigdy nie byliście ebajkiem nad morzem (Władysławowo) to koniecznie powinniście, lasy tam są takie, co w górach ich nie znamy, w każdą stronę można jechać, trawa na 5cm albo mech, a z niej wyrastają drzewa równo zasadzone.



Można jechać w dowolnym kierunku :D

Aha, wiecie, że na Hell jeździ autobus linia 666 :D ZUOOOOO!!!11!

Już nie mówiąc, jaką frajdę daje przejechanie się kilkadziesiąt km po plaży.

Oczywiście nie samą plażą się żyje i jednak w lesie człowiek się czuje najlepiej więc warto się powłóczyć w poszukiwaniu artefaktów z przeszłości :)


Perszing1800 - Wto 30 Sie, 2016

Prawie jak morze;)

qaz33 - Śro 31 Sie, 2016

najlepsze jeszcze jak przetlumaczysz slowo hel(l) na jezyk polski. Nie bez powodu ten 666
tas - Nie 23 Paź, 2016

Fotka z dzisiejszego wypadu, tym razem na nietypowo :)
bloodyopel - Nie 23 Paź, 2016

A na polu co tam takiego ciepłego? :D
tas - Nie 23 Paź, 2016

Bielsko-Biała, miasto znaczy się, wiele budynków jest źle ocieplona i z daleka widać jak to ciepło ucieka :)
bloodyopel - Nie 23 Paź, 2016

A to tak fajnie panoramę chwyciło, ok :) już myślałem że świeżutki obornik na polu :mrgreen:
madejp - Pon 24 Paź, 2016

Tas, czym robisz takie fotki? Rozumiem, że to coś do smartfona, skoro w teren zabrałeś?
bloodyopel - Pon 24 Paź, 2016

Kamery termowizyjne są już tak kompaktowe że to nie problem zabrać taką ze sobą ;)
pawextelinfo - Pon 24 Paź, 2016

tylko ta rozdzielczosć :sad:
bloodyopel - Pon 24 Paź, 2016

Zdjęcie tasa było robione kamerką 2Mpx (nie, nie znam modelu, sprawdziłem rozdzielczość zdjęcia :twisted: ). Myślę że dla zastosowań termowizyjnych to i tak już bardzo dużo - przecież to nie ma być fotka do kalendarza :mrgreen:
pawextelinfo - Pon 24 Paź, 2016

Jestem na 1000% pewien że rozdzielczość matrycy termo nie była 2mpx
Jestem tez pewny ze nie miala nawet 0,3 mpx :)
Niech Tas się wypowie
Miałem kiedyś topowy model i siedziałem w temacie

tas - Wto 25 Paź, 2016

Ta moja to jest jedna z najtańszych kamer termowizyjnych, model Flir E4, używam jej do serwisu ebajków, ale zabrałem raz na wypad do lasu i też daje radę. Mnie nic więcej nie trzeba :)

Te zdjęcia co wrzuciłem to mimo, że jest to tylko jpg, to jest to specjalny jpg, który można otworzyć przeglądarką od producenta kamery, tutaj jest:
Kod:
http://cdn.cloud.flir.se/update/flir tools/4.1.14066.1001/flir tools.zip


Można sobie klikać różne opcje, temperatury mierzyć, zmieniać przedziały itp itd
Podgląd w programie pokazuje zdjęcia w lepszej jakości niż klasyczne otworzenie tego przez przeglądarkę.

pawextelinfo - Wto 25 Paź, 2016

Czyli 80x60 pikseli daleko do 2mpx :wink:
Do fotek z blisko ok ale w energetyce i w budownictwie zdecydowanie za malo

bloodyopel - Śro 26 Paź, 2016

Okeeeey, to teraz ktoś mądrzejszy niech mi powie jak te 80x60px wyinterpolowało do 2097x1043px zdjęcia? Czy może rozdzielczość IR swoją drogą (unikatowe 4800 punktów pomiarowych), a rozdzielczość obrazu swoją (2 miliony pikseli)?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group