To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - FUJI THRILL 3000W

ajs - Wto 26 Sty, 2016

możliwe że masz gniazdo ładowania zalane. poczekaj aż wyschnie
Mechano - Wto 26 Sty, 2016

Może spróbuj odłączyć bms'a od wszystkiego, być może coś innego ma zwarcie i to wykrywa bms.
atomek1000 - Wto 26 Sty, 2016

A sterownik normalnie działa przy podłączonej ładowarce?
Jeżeli tak to pewnie uszkodzenie bms'a

tas - Wto 26 Sty, 2016

Miałem kiedyś identyczny przypadek na warsztacie, ale to winę ponosiło uszkodzenie przewodów balansujących, a nie woda. Skończyło się na wymianie BMSa.
Nie powinno się naprawiać BMSów.

ap0f1s - Wto 26 Sty, 2016

Powiem, tak jak to jest Bms kupuję nowy i tyle. Tylko pytanie przez to się stało. Oglądałem kable balansujące były ok muszę się przyjrzeć jeszcze raz. Kropelka na płytce co jest przykręcony bms była dość blisko złącza balansera.
Podejrzewam, że to woda, gdyż z pracy przejechałem było wszystko w porządku. Zostawiłem mokrutki rower i następnego dnia już nie ruszył.

Sterownik działa. Silnik reaguję na manetkę koło się kręci, ale widać, że silnik nie ma takiej mocy. Czasem kilka razy muszę podłączyć ładowarkę zanim za działa i zacznie ładować.

tas - Wto 26 Sty, 2016

BMS wyłącza po odłączeniu ładowania bo ma na stałe zablokowane wyjście -P z powodu nieprawidłowego sygnału z jednego z 5 nóżkowych elementów próbkujących napięcie (każdy kanał balancera ma taki jeden). Jeśli kapnęło gdzieś na płytkę to taka awaria jest jak najbardziej prawdopodobna.
Adam Wysokiński - Wto 26 Sty, 2016

Żeby uniknąć takiej sytuacji w przyszłości należało by zalakierować płytkę balansera. Woda nie będzie miała kontaktu z elementami i ścieżkami.
ap0f1s - Pią 19 Lut, 2016

Tak jak zostało tutaj powiedziane bms był uszkodzony z powodu wody. Widać na ścieżkach przy złączach balansera czarna plamę i akurat w tym miejscu po drugiej stronie blachy co był przykręcony bms było kilka kropel wody.
Podłączyłem nowy bms i na razie działa. Chociaż nie od razu, gdyż cały dzień szukałem dlaczego na wyciągniętym sterowniku wszystko działa, a gdy wszystko włożyłem do skrzynki już nie. Oczywiście skrzynka tak mała i aby coś zobaczyć trzeba wszystko wyciągnąć. Problemem był kabel od stacyjki, który po prostu był przerwany.
Tutaj mój błąd gdyż zastosowałem przy czujniku w silniku strasznie lipne(stare) żyły kabla telefonicznego. Wystarczy nie wielka siła i już przerywają się na złączeniu.
Zrobiłem już parę e-bajków a tylko w mojej(było to pierwsza konstrukcja jaką robiłem) występują właśnie błędy konstrukcyjne, które nie przewidziałem.

Niżej zdjęcia jak wygląda mój stary bms po kontakcie z wodą.

ap0f1s - Nie 27 Mar, 2016

Dzisiaj do wymiany poszedł wolnobieg, który zardzewiał. Przejechałem na nim ponad 6k km. Duży wpływ mają czynniki w pracy, które powodują, że rower rdzewieje nie miłosiernie. Trzeba także mieć wgląd, że smarowałem wolnobieg tylko w czasie montażu za pierwszym razem.
O to jak wygląda.


sunman - Nie 27 Mar, 2016

pomocz go w occie , duzo lepszy odrdzewiacz od coli , w ten sposob wyczyscilo mi szprychy z rdzy po zimowej i inne metalowe drobiazgi
ap0f1s - Sob 25 Lut, 2017

Jako, że mrozy trochę puściły. Nagle poczułem, że mój rower ma z 20% więcej zasięgu. Jednak ujemna temp i duże spadki napiec robią swoje. Bajk posiada lipo turnigy hardcase 16s2p. Po 20k km z 592wh na początku mam teraz gdzieś 500wh nie liczyłem dokładnie, ale coś koło tego ev computer pokazuję. Dla mnie rewelacja. Rower używam cały rok i codziennie.
Najwięcej problemów sprawia wolnobieg już 3 zajechałem. Poszedł też bms (zalany), światło przednie(zalane) Muszę łożyska wymienić, coś mi się wydaję, że będzie sama rdza w środku silnika.

maniekrox - Sob 25 Lut, 2017

To z 400 cykli jest zrobione;) niezły wynik.
ap0f1s - Wto 14 Lis, 2017

Pierwsza moja konstrukcja właśnie się rozkraczyła:D. Uchwyty w ramie trzymające ośkę silnika zrobili się "szersze" i silnik wypadł z nich, lekko się przekręcił, ale nie urwało ani nie zwarło faz, trzymało go tylko opaski zaciskowe :D . Odłączyłem od razy fazy i ładny spacerek przez 7km.
Bajk ma już ponad 25k km zrobione, także nie ma co narzekać. W sumie i tak muszę zrobić modernizację, gdyż już stan roweru jest dramat.
Co ciekawe pakiet turnigy 16s2p ma dostępnych ponad 400wh i cele wszystkie ładnie rozładowują się do końca. Zachowują się cały czas tak samo.
Jak na pierwszy rower naprawdę udana konstrukcja, która otworzyła moją drogę do e-bajków.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group