To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Miniatura pojazdu słonecznego SOLAR POWER ;)

Anonymous - Czw 18 Gru, 2014
Temat postu: Miniatura pojazdu słonecznego SOLAR POWER ;)
Nadchodzi zima i trzeba coś podłubać. Pozostało mi trochę materiałów, to postanowiłem zrobić miniaturową wersję mojej poprzedniej konstrukcji.
Będzie jeden panel 24V 200W, trzy koła 12 cali. Napęd prawdopodobnie na przód silnikiem BLDC 650W 24V. Dwa akumulatory GS 12V 20Ah.
Wrzucę zdjęcia w miarę postępów budowy ;)

qaz33 - Czw 18 Gru, 2014

Masz już taki silnik? Przy 12 calach to już nie są nasze silniki ze szprychami tylko coś w tym rodzaju.
Dalej wszystko z aluminium?

tas - Czw 18 Gru, 2014

to by trzeba mida zrobić. Co z tego, że panel będzie 200W, jak straty będą duże i finalnie zostanie 100W mocy mechanicznej.
Anonymous - Czw 18 Gru, 2014

Będzie mid. Mam silnik zewnętrzny. Nie zależy mi na sprawności. Ma jechać na akumulatorach i ładować się ze słoneczka. Tyle mi wystarczy ;)

Kółka tego typu:


Anonymous - Czw 25 Gru, 2014

Przyjechał dawca narządów. Fotka częściowo rozebranego:



Kółko tylne było scentrowane, ale gumowy młotek pomógł i jest już OK ;)

Swoją drogą, 120 zł za całość, to niewiele więcej, jak za manetkę, czy koło osobno.
Kontroler, stacyjka, klakson, oświetlenie, dźwignia hamulca, akumulatory itd. kupowane osobno są w sumie dużo droższe.
Chyba się przerzucę na kupowanie takich zestawów ;)
Wyjdzie taniej :D

Anonymous - Pon 05 Sty, 2015

No to powoli zaczynam ;)

Dawca widelca i sterów:


Mój sposób na rozszerzenie widelca.
Nad kołem będzie wspawana blacha do mocowania silnika, co usztywni rozgięcie.




Przymiarka koła z łańcuszkiem. Trzeba wiedzieć, gdzie będzie oś silnika ;)

Anonymous - Wto 06 Sty, 2015

Po rozgięciu nadciąłem widelec, by nie prężył. Po ustawieniu centrowania, szczeliny będą zaspawane i wzmocnione.


Tu ustawienie geometrii.


Koło w widelcu.


Przymiarka mocowania. To niebieskie pudełko, to przekładnia kątowa 90 stopni przełożenie 1:1. Silnik będzie pionowo nad kołem.

JerzyZ - Wto 06 Sty, 2015

Nareszcie rusza drugi sezon serialu SOLAR POWER :wink:
Ale u mnie jest pytanie: z czym lepsze jest pionowe usytuowanie silnika?

Anonymous - Wto 06 Sty, 2015

Nie będzie mi wystawał z boku widelca :)
Adam Wysokiński - Wto 06 Sty, 2015

A czemu nie wplatany silnik?
Anonymous - Wto 06 Sty, 2015

Bo nie mam. Robię z tego, co mam.
gienek333 - Wto 06 Sty, 2015

Nie masz? Może masz tylko popsułeś. :lol: .
tas - Wto 06 Sty, 2015

Przecież mid to jest najlepsze co się przytrafi temu pojazdowi. Tamta większa wersja powinna mieć MIDa od konstrukcji, zamiast katować HUBa.
Od samego początku to powtarzam, ale nieeeeeee.... :roll:

Anonymous - Wto 06 Sty, 2015

Jeszcze raz powtarzam - robię z tego, co mam. Nie mam kasy na fanaberie ;)
Wolał bym HUB-a, ale takowego nie mam. Chyba, że ktoś ma małe koło z HUB-em 24V, to mogę się zamienić. Mój silnik ma 650W, ale i 500 mnie zadowoli. Zawsze mniej roboty z łańcuszkami i innymi zębatkami.
Tutaj będę musiał powalczyć ze sprzęgnięciem silnika z przekładnią. Dwa różne rodzaje osi i trzeba je jakoś połączyć, musi zadziałać tokarz. A później jeszcze jakieś rozsądne spięcie tego wszystkiego ze sobą.

gienek333 - Śro 07 Sty, 2015

Chwilę się zastanawiałem dlaczego silnik się nie mieści, ale to nie silnik od tego kółka (od tej hulajnogi). Miałem takie ustrojstwo i wydaje mi się, że to kółko jest za słabe, ale może mi sie tylko wydaje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group