To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Rower na kołach 24 cale - do jakiego wzrostu

Nostusek - Czw 15 Sty, 2015
Temat postu: Rower na kołach 24 cale - do jakiego wzrostu
Mam możliwość kupienia rowerka na kołach 24 cale po bardzo okazyjnej cenie dla swojej dziewczyny... Moja kobitka nie ukrywam - jest raczej niska (ok 165 cm wzrostu) - czy taki rowerek nie będzie dla niej za mały?

Dla malkontentów - tak wiem ze to "marketówka", wiem że osprzęt ma taki sobie i że trudno będzie upchnąć baterie w razie przeróbki na EV... Potrzebny jest do śmigania do pracy jedynie dla mojej dziewczyny.
Dodam od siebie że na moim elektrycznym to wygląda troszkę jak kogut - jakby deko za duży na nią był i siodełko muszę opuszczać dla niej znacznie.
Chodzi o coś w ten deseń:

Anonymous - Czw 15 Sty, 2015

Moja ma mniej więcej też tyle wzrostu i na REX-ie 24 cale narzeka, że siodełko ma za wysoko, a opuszczone, że niżej nie można. Nawet jarzmo sztycy, obemmy sprężyn siodełka, przekręciłem, by było niżej i nadal za wysoko :D
Nostusek - Czw 15 Sty, 2015

Ale ja się pytam konkretnie rower ze zdjęcia.
bloodyopel - Czw 15 Sty, 2015

Konkretnie to nie koła a rozmiar ramy ma znaczenie (długość od środka suportu do końca rury podsiodłowej); rozmiar ramy dobiera się pod wzrost lub dokładniej pod wewnętrzną długość nogi. Po więcej info odsyłam np. tu: http://wrower.pl/porady/j...oweru,5788.html lub gdziekolwiek o rozmiarach ramy
Nostusek - Czw 15 Sty, 2015

No i przepadło - rower w ramach prezentu zakupiłem :) Ten dokładnie ze zdjęcia z pierwszego postu.
Jak się okazało - niemal nówka sztuka się trafiła. Do wymiany ma lewy pedał bo jest pęknięty na zewnątrz (można z tym jeździć...) oraz brakuje osłonki od manetki przerzutki przedniej. Poza tym to musiałem jedynie napompować przednie koło i dokręcić nóżkę bo latała luzem. Z poważniejszych poprawek to muszę w jakiś sposób utwardzić przedni amortyzator (widzę że jest RST) bo jak sam wsiadłem na rower to amorek... wpadł do końca :D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group