To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - elektro Moto-deska

Anonymous - Pon 17 Wrz, 2007
Temat postu: elektro Moto-deska
Na allegro widziałem kiedyś moto-deski... a może by tak elektryczną?? Jak tam akumulatory umieścić? Jakie kółka?

Co myślicie o projekcie?

Anonymous - Pon 17 Wrz, 2007

O tu link do inspiracji: http://allegro.pl/item245...ch_dzieci_.html
Anonymous - Wto 18 Wrz, 2007

uwazam ze to super sprawa ale tylko jezeli chodzi o deski elektryczne, w tej co pokazales to więcej smrodu i hałasu niz jezdzenia :) np czesto sie jezdzi w parku lub na rynku, tam ludzie chca spokoju a nie sluchac jak cos pierdzi 100 decybeli i zostawia za soba chmure spalin :)
Zbyszek Kopeć - Śro 19 Wrz, 2007

Do inspiracji, to znaczy m/in. podstawa do wzorowania i do obliczeń.
Anonymous - Pią 21 Wrz, 2007

O moto deskach po raz pierwszy już przeczytałem w Młodym Techniku około 20 lat temu. Z tym modelem co jest tu linkowany też się już spotkałem wcześniej na allegro. Zadziwiło mnie tylko to rozwiazanie z pałąkami na nogi. Przecież to uniemożliwia proste zeskoczenie z deski w krytycznych sytuacjach. Wg mnie projekt trochę nietrafiony, bo trochę za ciężka ta deska. No ale zrobione to kosztem możliwości jazdy po bardziej nierównym terenie.
Klasyczni deskorolkarze woleliby chyba typową deskę z dołożonym silnikiem. No i chyba z o ponad połowę zdjętym ciężarem.
Ot coś takiego, że jak chwilowo nie jedziesz, to bieżesz ją w jedną rękę za uchwyt i niesiesz bez wysiłku. Tu np uchwyt źle jest umiejscowiony, bo przy tej długości deski powinien on być poprzeczny, bo deska jest długa. Nie poniesiesz za taki uchwyt z uniesioną ręką 20 kg. Jedynie tylko wlec.

Zbyszek Kopeć - Pią 21 Wrz, 2007

Może już następne pokolenie będzie jeździć deską jak z filmu "Powrót do przyszłości", a może wcześniej.
Anonymous - Pią 21 Wrz, 2007

A właśnie pisząc ten post przebiegła mi myśl o tej różowej desce z w/w filmu który jest dla mnie kultowy, bo mam go w zbiorach i nie tak dawno jeszcze wznowiłem sobie po raz n-ty jego obejrzenie.
Zbyszek Kopeć - Pią 21 Wrz, 2007

Chyba tam chodzi o elektrycznie napędzane ŻYROSKOPY do lewitacji.
Anonymous - Sob 22 Wrz, 2007

problem w tym ze mimo rozwoju akceleratorów czastek i mechaniki kwantowej nadal nie wiemy czym jest grawitacja, zanim sie tego nie dowiemy to i takiej deski nie zbudujemy :) chyba ze ktos przypadkiem po pijaku odkryje jakies urzadzenie do manilupacji grawitacja co jest raczej malo prawdopodobne :)
Anonymous - Sob 22 Wrz, 2007

W takim razie kształćmy się i pijmy jak najwięcej :D

No ale tak serio to idzie się z akumulatorem, sterownikiem i resztą zmieścić jakoś rozsądnie na tej desce??

Zbyszek Kopeć - Sob 22 Wrz, 2007

Jasne, że idzie.
Aku można kupić litowe 24V/10Ah/2kg od INTERBIKu (rower elektryczny), kasetka zmieści się w podłodze deski i duży zasięg.

Anonymous - Sob 22 Wrz, 2007

Zbyszek rzuc linka do intermajku
Zbyszek Kopeć - Sob 22 Wrz, 2007

W tej chwili mam klopoty czasowe, ale link jest na moich stronach.
r2d2 - Nie 23 Wrz, 2007

http://extremetoysforboys...er%20Board.html
Anonymous - Nie 23 Wrz, 2007

no ito jest cos tylko ze z tymi lead acid batteries to przesadzili :) mogli dac litowe, wogle na takiej desce nie raz sie czlowiek wywali na pewno i te aku z tylu mogły by sie pobic


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group