To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Samozapłon akumulatora

WojtekErnest - Pon 16 Lut, 2015

Nie dopuszczać do prowokowania PRZYCZYNY a nie lekceważyć je i zabezpieczać się przed SKUTKAMI.
piotrrs11 - Pon 16 Lut, 2015

Na ESie kolejny przypadek zapłonu turningy lipo, podczas przejażdżki od "wstrząsów". (ponoć nie przeładowane)
Szkoda że nie można tak łatwo amortyzować skrzynki

Anonymous - Pon 16 Lut, 2015

Moje żele jeszcze nigdy się nie zapaliły :P
Pykacz - Pon 16 Lut, 2015

zeeltom napisał/a:
Moje żele jeszcze nigdy się nie zapaliły :P

Ja na ich miejscu to bym się spalił ze wstydu że mało mogą :twisted: :lol:

tas - Pon 16 Lut, 2015

Pianka montażowa :)
WojtekErnest - Pon 16 Lut, 2015

Pianka montazowa nie tylko usztywnia i uszczelnia pakiet ale i pozwala na obserwacje czy nie bylo w srodku za gorąco :-)
tas - Pon 16 Lut, 2015

Ja piankuję wszystko i wszędzie jeśli chodzi o mocowanie aku. Jest niezniszczalne i łatwe w demontażu :D



DeeX - Pon 16 Lut, 2015

A co Wy na to żeby wykonać szczelny pojemnik (np taki co robi tas) i wypełnić go niepalnym gazem? W tej chwili nie mam żadnych wolnych lipo żeby wykonac ale może ktoś coś juz słyszał o czymś takim?
radasss - Pon 16 Lut, 2015

Już sam, szczelny pojemnik zawiera mało powietrza (tlenu). Wykonany z jak najmniej palnego materiału powinien wyhamować rozprzestrzeniający się ogień. Stalowa puszka ramy typu Bomber, Vector to wg. mnie optymalne rozwiązanie; z przegrodą miedzy akum a resztą.
ajs - Pon 16 Lut, 2015

Ta oferta z HK to ciekawa alternatywa do przechowywania lipo.
http://www.hobbyking.com/..._Safe_Bags.html

DeeX - Pon 16 Lut, 2015

Tylko mimo wszystko cały pakiet splonie... A używając skrzynkę z gazem ratujemy cześć pakietu.
sietaz - Pon 16 Lut, 2015

Hermetyczna skrzynia z gazem to kosmos. Możliwe ale arcytrudne do wykonania. Po pojawieniu się tego wątku zacząłem rozpracowywać temat dodatków do żywic epoksy i poli posiadających własności niepalne i samogasnące - np wodotlenek glinu. Czy coś to da wobec palacego sięlitu jeszcze nie wiem
piotrrs11 - Pon 16 Lut, 2015

ajs napisał/a:
Ta oferta z HK to ciekawa alternatywa do przechowywania lipo.
http://www.hobbyking.com/..._Safe_Bags.html

Patrząc na filmiki z testów lipo safe bag to wypadają one dosyć kiepsko.
Kupujesz a nie wiesz czy tak na prawdę zadziała

I tak sobie właśnie myślę że chyba najbezpieczniej będzie po prostu pospawać stalową skrzynkę, te 5-10 kg to znowu "nie majątek", zawsze można dołożyć aku aby zrekompensować ;]

tas - Pon 16 Lut, 2015

litowe aku mocno gazują, nie może to być szczelny pojemnik.
Zresztą pojemniki potrzebne są modelarzom, a nie ebajkerom.
Jak to mądrze ktoś powiedział, nie leczy się skutków, tylko przyczyny i ryzyko jest zredukowane do akceptowalnego minimum.

gienek333 - Pon 16 Lut, 2015

Z tym "gazowaniem" to chyba trochę przesadziłeś :wink: . Można zalać aku takim silikonem "przeciwwilgociowym"


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group