To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Sprzedam, oddam - Bateria li-ion 9-10Ah sprawna z obudową. Panasonic CGR18650

glebor - Pon 23 Lut, 2015
Temat postu: Bateria li-ion 9-10Ah sprawna z obudową. Panasonic CGR18650
Chciałbym zapytać, czy byłby ktoś chętny na baterię z ogniwami 18650 o zmierzonej pojemności? około 9-10Ah?

Widzę, że robi się długa dyskusja, więc jest zainteresowanie, także napiszę konkretnie co i jak :)

Bateria jest na 36V 10S5P składa się z 50 ogniw CGR18650CG. Nominalna wartość akumulatora to 396Wh 11Ah, Producent gwarantuje pojemność jednego ogniwa 2150-2250 mAh 3.6v. WARTOŚCI GRANICZNE DLA OGNIWA: rozładowanie 2.5V max naładowanie 4.2V. Wymiary długość 28.5 szerokość 12 wysokość 6 (cm)
Bateria jest z koszykiem i aluminiową obudową, brakuje zaślepki i odblasku. Trzeba dokupić do niej bms, odpowiedni ma użytkownik z naszego forum qaz33


Link: http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3133

Podłączenie BMSa jest bardzo proste, a baterię mam już rozrysowaną, jak są połączone ogniwa i gdzie który przewód trzeba połączyć (w tej zaklejonej baterii jest właśnie BMS od "qaz 33" w środku baterii)

Co ważne: Zanim wezmę baterię to mierzę napięcie, co pozwoli oszacować, czy bateria jest z grubsza dobra czy nie. Potem robię test pojemności ładowarką modelarską turnigy reaktor. Wszystkie ogniwa są równe, odchyłki pomiędzy ogniwami to max około 0.01V mierzone multimetrem. Niestety zasilacz mam na razie 5A, więc takim prądem mogę przetestować ogniwa.

Bateria - 330zł (ogniwa koszyk i aluminiowa obudowa) albo 410 z podłączonym BMSem. Trzeba sobie zrobić zaślepkę i odpowiednio umiejscowić BMS w baterii.
Przy tej cenie ogniwo wychodzi po 6,60 zł, a obudowa i koszyk gratis :D
Myślę, że to sensowna propozycja za dobre jakościowo ogniwa.

Wysyłka może być za pobraniem, w tedy zgodnie z cennikiem Poczty Polskiej, albo kurierska po wpłacie na konto. Na sprawdzenie i przetestowanie baterii daje tydzień czasu. W razie czego można zwrócić, jeżeli będzie w stanie niezmienionym.

dane producenta ogniwa 18650CG: [URL=18650CG]http://www.meircell.co.il/files/Panasonic%20CGR18650CG.pdf[/URL]

Fotki:









wibi - Pon 23 Lut, 2015

Może trochę więcej wiadomości o baterii na pierwszym planie, konkretnie chodzi mi o wymiary pakietu (czy zmieścił by się w obudowie nr.1 z postu http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=3127). BMS jak i obudowa nie jest mi potrzebna a ta z drugiego planu do takiej obudowy jak w nawiasie, na pewno nie wejdzie.
Eryk1000 - Pon 23 Lut, 2015

Wibi już masz BMSy do tych baterii, o ile to te jaśniejsze zielone ;) Nawet idealnie pasują pod tą obudowę alu :P
glebor - Pon 23 Lut, 2015

na razie do sprzedania są te jaśniejsze (w koszyku), wymiary i dane uzupełnię pod wieczór, dokładne pomiary będą w piątek albo w poniedziałek jak dojdzie zasilacz do turnigy, który da więcej niż 4A :)
atomek1000 - Pon 23 Lut, 2015

Jaką konfiguracje ma ta bateria? ile S i P?
glebor - Pon 23 Lut, 2015

36v 5x3.6vx10 w sumie 50 ogniw.
10s5p jak dobrze oznaczylem.

atomek1000 - Pon 23 Lut, 2015

Wychodziło by że te ogniwa mają 3100mah nominalnie? Choć testowanie prądem 5A i tak jest bez sensu bo w ebajku prądy są powyżej 20A, ale i tak oferta dość okazyjna.
wibi - Pon 23 Lut, 2015

Eryk1000 napisał/a:
Wibi już masz BMSy do tych baterii, o ile to te jaśniejsze zielone ;) Nawet idealnie pasują pod tą obudowę alu :P

Te jaśniejsze nie wejdą,są za "szerokie" do do tej obudowy a szkoda przerabiać cały koszyk.Ale widać i tak nie jest na sprzedaż.

Eryk1000 - Pon 23 Lut, 2015

Popularność na te baterie rośnie :P Kiedyś udało mi się za połowę tego kupić taki pakiet :D
glebor - Pon 23 Lut, 2015

To pewnie było dawno. Teraz te baterie po 400zł chodzą rozbite i uszkodzone
link: http://allegro.pl/gazelle...5099274661.html
Najtańsza jaka znalazłem sprawna jest na tablicy za 400zł 9Ah, czyli jak ma 6 to jest dobrze. Jest jeszcze jadna 450zł 7Ah, realnie też nie wiadomo ile ma Ah, Moja w tej cenie jest z nowym BMSem i do tego pomierzona, wiadomo co się kupuje :)

fineasz - Pon 23 Lut, 2015

Pakiet z ogniw 18650 to wg mnie najlepsze rozwiązanie do ebików. Nie bez powodu światowi liderzy montuje je do swoich wozidełek :D W dodatku najlepszy stosunek waga/wydajność oraz są chyba najbezpieczniejsze pod względem wybuchu. W razie czego można też poszczególne ogniwa wymienić. Potrzebuję skrzynkę na ok. 120 ogniw typu 18650 na bagażnik do takiego roweru. Ktoś ma coś do zaproponowania? Dzięki i sorry za offtop.

WojtekErnest - Pon 23 Lut, 2015

Eryk1000 napisał/a:
Popularność na te baterie rośnie :P Kiedyś udało mi się za połowę tego kupić taki pakiet :D

Aby na pewno byly to ogniwa wysokopradowe a nie zwykle laptopowe ?

Eryk1000 - Pon 23 Lut, 2015

Kurde, chyba wiem co pisze i co kupiłem :P , takie mam w bajku Panasonic CGR18650CG, trochę się napracowałem aby zmontować własny pakiet. Wszystko pochodziło z pakietów Gazelle. Wtedy to była cenowa okazja, w sumie dwa takie bajki złożyłem na tych bateriach i śmigają :) Baterie laptopowe to można sobie wsadzić ale do latarki :P
przenikanie - Wto 24 Lut, 2015

Eryk1000 napisał/a:
Kurde, chyba wiem co pisze i co kupiłem :P , takie mam w bajku Panasonic CGR18650CG


Potwierdzam, spokojnie da się na nich jeździć. Sam bym je kupił skoro trzymają i są w dobrej cenie, gdyby nie to, że tniedawno kupiłem już pakiecik z Żywca

glebor - Pon 09 Mar, 2015

Trochę konkretów:
mam obecnie na sprzedaż baterię gazelle z obudową - jest sprawna z BMSem.
Tak wygląda wykres rozładowania prądem 7A, robiłem go za pomocą multimetru uni-t ut55 a wszelkie wyniki są zamieszone w excelu. Bateria ma pojemność 8,65Ah, czyli procent jej sprawności wynosi 96.1%

Sprzedam baterię za 400zł ,ewentualnie za 480zł z ładowarką - komplet. Wyście z baterii jest na złącze zasilacza ATX, które dobrze wytrzymuje większy pobór prądu :)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group