To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Hulajnoga elektryczna

wibi - Śro 22 Mar, 2017

Widzę, że hulajnogi to Twoja pasja dlatego powiem coś o hulajnodze jaką kiedyś widziałem z napędem nożnym bez dotykania podłoża.Otóż była to hulajnoga niemiecka która została w Polsce gdy okupanci opuścili nasz kraj zostawiając co nieco sprzętu w tym i takie hulajnogi (widziałem dwie). Hulajnoga była napędzana (koło tylne ok.10 cali) za pomocą listwy zębatej i zębatki na tylnej osi z wolnobiegiem. Zębatka wprowadzana w "ruch" do przodu i powrót za pomocą dźwigni-deski umocowanej na zawiasie na końcu właściwej "podłogi" hulajnogi. Naciskając tą deskę-dźwignię nogą wprawiało się w ruch listwę zębatą i za jej pośrednictwem koło tylne stojąc drugą nogą na tej właściwej "podłodze" hulajnogi.Tym sposobem, jak gdyby pompując, można było naprawdę dość szybko jechać.Nigdy więcej takiej hulajnogi nie widziałem, chociaż dziwiłem się, że takiego fajnego rozwiązania nikt już nie robił.
sirgregs - Śro 22 Mar, 2017

wit napisał/a:

Bardzo fajna sztuka się szykuje jak widzę :-)
Sprzęcik który można jedną ręką wsadzić do bagażnika czasami by się przydał. Nawet składak na kołach 20" z napędem to już za duży rozmiar i masa żeby go tak w te i we wte do auta pakować. Lekka hulajnoga z pompowanymi kółkami minimum 200mm średnicy to ideał to tego celu.

JerzyZ - Śro 22 Mar, 2017

wibi, nie jest tak źle! Wpisz do googla "hulajnoga z napędem nożnym", a wysypie Ci się całe mnóstwo konstrukcji.
bloodyopel - Śro 22 Mar, 2017

wit napisał/a:
koła 12"


To teraz kolega się pochwali gdzie dorwał obręcze 12" pod 36 szprych :D lub ewentualnie nienawiercone obręcze

bartek - Czw 23 Mar, 2017

bloodyopel napisał/a:

To teraz kolega się pochwali gdzie dorwał obręcze 12" pod 36 szprych :D lub ewentualnie nienawiercone obręcze

Zapytaj w http://saiko.pl/ Ja od nich biorę 16"-tki niewiercone.

bloodyopel - Czw 23 Mar, 2017

bartek, wiem o 16" bo miałem taką od Ciebie ;) fakt, musiałbym tam uderzyć :)
bartek - Czw 23 Mar, 2017

Na Targach widziałem że wystawiali jakieś takie małe kółeczka, ale nie pamiętam jakie rozmiary.
bloodyopel - Czw 23 Mar, 2017

Póki co napisałem maila, ale w katalogu nie mają nic poniżej 16" niestety...
Póki co poczekajmy jeszcze na odpowiedź wit'a ;)

wit - Czw 23 Mar, 2017

..........
JerzyZ - Czw 23 Mar, 2017

Można pobawić się w stolarza i z kilku warstw sklejki zrobić coś, co zastąpi szprychy. Półksiężyce w kolejnej warstwie są obrócone o 90*. Przez otwory w feldze przechodzą wkręty do drewna, podobnie przez otwory do szprych w silniku.


wit - Pią 24 Mar, 2017

.........
bloodyopel - Pią 24 Mar, 2017

Odezwali się z saiko i mają obręcze 10" i 12" ale tylko na 16 otworów. Zakładam że będzie można kupić niewiercone. Cena będzie zależała od malowania lub jego braku oraz ilości zamówionych sztuk.
Ktoś chętny? :) to po wstępnym podaniu ilości otrzymam propozycję ceny



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group