To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery DC - niebezpieczne zachowanie sterownika

tomek701 - Nie 01 Mar, 2015
Temat postu: niebezpieczne zachowanie sterownika
Witam użytkuje rower poziomy ze wspomaganiem elektrycznym z silnikiem magma 500 Wat ze sterownikiem 24 Volt pojazd zasila akumulator z baterii laptopowych własnej konstrukcji składający się z ośmiu pakietów po 10 ogniw w pakiecie jeżdżę tak już drugi sezon. podczas ostatniej jazdy zauważyłem dziwne zachowanie a mianowicie podczas jazdy rower chwilowo przyspieszał pomimo tego że nie przykręcałem manetki. Dodam że w sterowniku w tamtym roku padła mi dioda podwójną która wymieniłem i było ok. Czy ktoś miał taką sytuację uważam to za bardzo niebezpieczne co może być tego przyczyną ? Druga sprawa czy załączanie zasilania bez softa może być przyczyną zepsucia sterownika ?
MixhaL - Nie 01 Mar, 2015

może to być też wina manetki, może zamiękła albo coś i robi się chwilowe zwarcie, trzeba by sprawdzić najpier manetkę a dopiero później sterownik
tomek701 - Nie 01 Mar, 2015

A jak ją sprawdzić ?
Anonymous - Nie 01 Mar, 2015

Sprawdź przewody wchodzące do manetki, tam najczęściej dochodzi do uszkodzeń. No i cały przewód od manetki do sterownika, czy gdzieś nie uległ uszkodzeniu.
gienek333 - Nie 01 Mar, 2015

Może być też problem z silnikiem, można sprawdzić czy się nie grzeje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group