To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Eryk1000 - Czw 03 Lis, 2016

Jak jakaś badziewna ładowarka to pewnie poleciała, bms mógł przy okazji też się uszkodzić.
tas - Czw 03 Lis, 2016

A z jakiego powodu miałby paść BMS?

W ładowarce co mogłoby się stać to wywaliło kondensator na wyjściu DC (możliwe, że by wybuchł), zakładając, że w wersji 58.8V był kondiorek na 63V, xhoć bywają i na 100V.
A jaki to ma związek z badziewnością? Tak samo by wywaliło ten kondensator jakby był w ładowarce za 100zł jak i za 1000zł...

Jeśli ładowarka nie wybuchła (można oglądnąć środek) to myślę, że nic się nie stało :D

sunman - Czw 03 Lis, 2016

ladowarkapodobno nie smierdziala .. bo kumpel sobie podlaczyl bo byl przekonnay ze to ta ladowarka gniazda sie zgadzaly 58 ,a 85 prawie to samo ..
Eryk1000 - Czw 03 Lis, 2016

Tas badziewność ładowarki ma polegać na oszczędności w braku na diodzie w kierunku zaporowym :P Aczkolwiek co się uszkodziło to pozostaje pytaniem, można gdybać, chyba że ktoś na forum ma szklaną kule lub telefon do wróżbity Macieja :lol:


sunman - Pon 07 Lis, 2016

ladowarka przezyla ;) , bms raczej tez.

acz pytanie nowe ,

bateria->prztwornica do 12v-(ledy i boomboks)->miernik napiecia ->sterowni
przetwornica jest silna do 20a i nie wiem cym jest to powodowane ale miernik napiecia(jak w nexun) z nia zdziczal , pokazywal jakies glupoty migal jak ledy migaly a pozniej padl.

co bylo przyczyna ze byl na kablu po przetwornicy a dziczal

Vega - Pią 11 Lis, 2016

Zakupiłem silnik bafang (przekładniowy na przód 36V) i do tego sterownik z ali 48V 17A:
https://pl.aliexpress.com/item/Best-Price-Top-Selling-Brushless-Motor-Controller-For-Electric-Vehicle-Scooter-with-without-Hall-Sensor-36V/32605737803.html?detailNewVersion=&categoryId=100007159

Chciałbym skorzystać z promocji na aku z hobbyking. Mam jednak dwa pytania:

1. Czy jeżeli zakupię 6 tych pakietów i połączę w 12S2P to zadziała to czy będzie to za niskie napięcie?

2. Jaką kupić ładowarkę i jaki BMS do takiej konfiguracji? Możecie polecić coś z Aliexpress?

wolfwilk - Pią 11 Lis, 2016

Od niedawna pokazują się na aukcjach używane silniki BULLS Green Mover. Czy są one podobne w budowie do silników Bionx? Czy da się podobnie jak w Bionx wyprowadzić przewody. Czy jeździ ktoś może na tym silniku?
klwszm - Wto 15 Lis, 2016

Cześć

Zamierzam odłożyć rower na czas zimy, więc rozładowałem akumulator do poziomu 50%.

Czy powinienem dodatkowo odłączyć go od obciążenia?
Jeśli tak, to w którym miejscu, między BMS a sterownikiem?

tas - Wto 15 Lis, 2016

Tak, między BMSem i sterwnikiem, choć prawidłowo zbudowana instalacja ebajkowa nie wymaga odłączania akumulatora, wystarczy wyłączyć rower na stacyjce i może sobie stać całą zimę
klwszm - Wto 15 Lis, 2016

Dziękuję. Mam zamontowaną stacyjkę na kluczyk, więc nie będę już rozpruwać instalacji.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie mechaniki w ebajku. Obecnie mam w nim zamontowany wolnobieg 7- rzędowy (14-28). Brakuje mi jednak pomagania silnikowi pedałowaniem przy średnich prędkościach - zastanawiam się więc nad zakupem wolnobiegu 9- rzędowego (11-32).
Czy ten zakup da mi realną korzyść (odciążenie silnika, lepsze przyspieszenie) ?

umbur - Wto 15 Lis, 2016

klwszm napisał/a:
Dziękuję. Mam zamontowaną stacyjkę na kluczyk, więc nie będę już rozpruwać instalacji.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie mechaniki w ebajku. Obecnie mam w nim zamontowany wolnobieg 7- rzędowy (14-28). Brakuje mi jednak pomagania silnikowi pedałowaniem przy średnich prędkościach - zastanawiam się więc nad zakupem wolnobiegu 9- rzędowego (11-32).
Czy ten zakup da mi realną korzyść (odciążenie silnika, lepsze przyspieszenie) ?

Na pewno z mniejszą zębatką 11 będziesz mógł wspomagać przy większych prędkościach.

Vega - Śro 16 Lis, 2016

Mam jedno, szybkie pytanie :)

Czy do tego kontrolera (48V 17A):
https://pl.aliexpress.com/item/Best-Price-Top-Selling-Brushless-Motor-Controller-For-Electric-Vehicle-Scooter-with-without-Hall-Sensor-36V/32605737803.html?detailNewVersion=&categoryId=100007159

mogę podpiąć pakiet 14s? Gdzieś czytałem, że te kontrolery przyjmują do 60V na wejściu - prawda to?

RedBack - Sob 19 Lis, 2016

Hej
Czy wie ktoś co to za złącze?

atomek1000 - Sob 19 Lis, 2016

Tak, w fajnych fabrycznych ebajkach są takie, jest kilka typów. Nawet na zlocie jeden kolega z ramą EEB takie miał.
RedBack - Sob 19 Lis, 2016

atomek1000 napisał/a:
Tak, w fajnych fabrycznych ebajkach są takie, jest kilka typów. Nawet na zlocie jeden kolega z ramą EEB takie miał.

A wiesz coś dokładniej?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group