To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - [ZBIORCZY] Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Perszing1800 - Nie 12 Mar, 2017

Z wyglądu przypomina takie same jaką mam od Areckiego,tylko od niego mam 6A.
Zamówiłem,moje pierwsze zakupy na aliexpress,ciekawe kiedy przyjdzie.
Z wysyłką niecałe 130 pln,w Polsce nic tańszego chyba bym nie znalazł,tylko 2A ale nie spieszy mi się w pracy wiec luz.

Anonymous - Wto 14 Mar, 2017
Temat postu: RH2806 kaseta
Jak wepchnąć smar w zapadki wolnobiegu, żeby ciszej terkotał, lub jak zdjąć bęben kasety?
Rozbierał ktoś?

Edit:
Fotka:
https://naforum.zapodaj.net/15e9479e27af.jpg.html

borsuk - Wto 14 Mar, 2017
Temat postu: Re: RH2806 kaseta
PawLas napisał/a:
Jak wepchnąć smar w zapadki wolnobiegu, żeby ciszej terkotał, lub jak zdjąć bęben kasety?
Rozbierał ktoś?

Odkręcasz pierścień, który ma dwa okrągłe wgłębienia przy pomocy młotka i jakiegoś szpikulca, i wtedy masz dostęp do zapadek.

Anonymous - Wto 14 Mar, 2017

Nie wyspie się na leżąco? Kasetą do góry? I jaki gwint lewy czy zwykły?
Dzięki z góry.

borsuk - Wto 14 Mar, 2017

PawLas napisał/a:
Nie wyspie się na leżąco? Kasetą do góry? I jaki gwint lewy czy zwykły?
Dzięki z góry.

Robiłem to na wolnobiegu odkręconym od koła, kierunek odkręcania pierścienia zgony z ruchem wskazówek zegara. Podaczas zdejmowania pierścienia wolnobieg musi płasko leżeć, bo pogubisz kulki.

Anonymous - Wto 14 Mar, 2017

Hmm nie masz jakieś fotki ? Które to zagłębienia i kierunek. Gwint powiadasz lewy..
Jak odkręciłeś wolnobieg od koła? To te 6 śrub blisko osi od strony wolnobiegu?
Przejaśnij dobry człowieku.

bloodyopel - Wto 14 Mar, 2017

PawLas, do odkręcenia czy to wolnobiegu, czy kasety od koła, potrzebujesz taki klucz

Anonymous - Wto 14 Mar, 2017

Dzięki.
Ja wiem jak zdjąć zębatki (kasetę), mam taki klucz. Mi chodzi głębiej, jak najprościej dostać się do zapadek wolnobiegu na kasetę w rh2806'. Niestety forum blokuje moje zdjęcia, więc nie mogę zobrazować o co cho, a żaden z adminów nie raczy tym się zająć.

pepelito - Śro 15 Mar, 2017

Jak otworzysz wolnobieg to kulki się rozsypią. :smile:

10s szukania, chyba innej opcji nie ma, niż ta:
http://szosa.org/topic/28...-krok-po-kroku/

Anonymous - Śro 15 Mar, 2017

PawLas napisał/a:
Dzięki.
...Niestety forum blokuje moje zdjęcia, więc nie mogę zobrazować o co cho, a żaden z adminów nie raczy tym się zająć.

Najpierw trzeba taki problem zgłosić. Jak zapewne widzisz, na forum są wstawiane zdjęcia.
Co to znaczy "forum blokuje zdjęcia"?

pepelito - Śro 15 Mar, 2017

Mi też ostatnio wyświetlało informacje że "limit dla tego forum został wyczerpany" i wrzucałem zdjęcia na zewnętrzny hosting. :smile:

Tutaj też na próbę próbowałem wrzucić i:

"Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum."

Anonymous - Śro 15 Mar, 2017

zeeltom napisał/a:
PawLas napisał/a:
Dzięki.
...Niestety forum blokuje moje zdjęcia, więc nie mogę zobrazować o co cho, a żaden z adminów nie raczy tym się zająć.

Najpierw trzeba taki problem zgłosić. Jak zapewne widzisz, na forum są wstawiane zdjęcia.
Co to znaczy "forum blokuje zdjęcia"?


To jest trzecie zgłoszenie.
Najpierw było zgłoszone.


pepelito napisał/a:
Mi też ostatnio wyświetlało informacje że "limit dla tego forum został wyczerpany" i wrzucałem zdjęcia na zewnętrzny hosting. :smile:

Tutaj też na próbę próbowałem wrzucić i:

"Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum."


Dokładnie to znaczy: "forum blokuje moje zdjęcia".
Arbiter pytał mnie czy ktoś jeszcze ma taki problem. Z powyższej wypowiedzi jasno to wynika, a ja nie mogę zamieszczać zdjęć od paru tygodni. Zrozum więc moją frustrację.

Anonymous - Śro 15 Mar, 2017

Ja takiego zgłoszenia nie dostałem, a piszesz o adminach.
Panowie, serwer nie jest z gumy i przestrzeń dyskowa jest ograniczona. Jeśli wrzucacie zdjęcia formatu plakatowego, to i przestrzeń się kończy. Sugeruję wrzucać zdjęcia na swoje serwery, jeśli macie i je linkować, ewentualnie korzystać z serwisów przeznaczonych do zamieszczania zdjęć.

pepelito - Śro 15 Mar, 2017

Dobra panowie, może jakieś błędy w wysyłaniu komunikatów. :smile: W każdym bądź razie, wszystko jest chyba jasne.
Anonymous - Śro 15 Mar, 2017

PawLas napisał/a:
...

"Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum."

Dokładnie to znaczy: "forum blokuje moje zdjęcia".

To nie znaczy, że forum ci blokuje zdjęcia, tylko cię uprzedza, że nie ma już miejsca na twoje zdjęcia, które by chętnie przyjął, gdybyś nie wyczerpał limitu.
Zwiększyłem limit powierzchni dysku z 3 do 5 GB. Powinno pomóc, ale o większe limity musicie atakować Arbitra, bo to jego serwer i on decyduje o takich sprawach.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group