To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Informacje forumowe - Silnik MXUS XF40-45H (3000W) - zamówienie grupowe.

MixhaL - Wto 02 Cze, 2015

Standardowo są bodajże przewody 13g, ktoś tam wymienił je na 11g, więc tak da się.
tas - Śro 03 Cze, 2015

Listę zamykam zgodnie z czasem, na wpłatę czekam do 3 dni po zamknięciu. Można zmienić ewentualnie jeszcze model do tych 3 dni.
Zachęcam niezdecydowane osoby, bo można mieć fajny docelowy silnik o dużych możliwościach w rozsądnych pieniądzach.

tas - Nie 07 Cze, 2015

Lista zamknięta.
Z zainteresowanymi będę w kontakcie na PW.

toft - Nie 07 Cze, 2015

Hej, pisałem pm wczoraj ale chyba nie doszło??? Wezmę t5 jeśli można. (czyli drugi najwolniejszy).

EDIT: No zgadza się nie doszło... bo napisałem PM sam do siebie... heh...

tas - Nie 07 Cze, 2015

Pany, nie zostawiajcie takich spraw na ostatnią chwilę, było dość czasu na zastanawianie się. Dla mnie też to jest kłopotliwe ogarnąć wszystko kiedy panuje chaos. Zaksięgować przelewy miałem do dzisiaj.

Tak wiec, na spóźnialskich deklarowiczów, czekam jeszcze do dzisiaj do 22:00, a na wpłatę (lub przynajmniej potwierdzenie) do jutra do 20. Aktualna lista w 1 poście.

W przypadku nie zebrania się 20 silników zamawiamy ile będzie, warunki, czas itp ustalam już z zainteresowanymi na PW (porozsyłam wam dokładne info jutro po 20).

Pykacz - Nie 07 Cze, 2015

Ja idę w spaliniaka . Więc się nie decyduję na silnik .
Freerider - Nie 07 Cze, 2015

Pykacz napisał/a:
Ja idę w spaliniaka . Więc się nie decyduję na silnik .


Ale jak to? :(


toft - Nie 07 Cze, 2015

Tas:). No napisales że do 7 czerwca. Dla mnie to jasno znaczylo że dziś do północy:). A co do zastanawiania to dalej nie wiem czy wybrany nawój bdzie okej:).
Pykacz, też bym obecnie może i rozwazyl pojsice w 125 ale jeżdzę z dziecmi również a malej na motor nie wezmę. Pozatym jeżdże min do pracy i rower (nawet wielokilowatowy:)) w pokoju schowam... motoru nie wprowadzę:).

Pykacz - Nie 07 Cze, 2015

Moim zdaniem to świetne silniki i w akceptowalnej cenie więc tylko brać bo następna taka okazja trafi się nie wiadomo kiedy albo i wcale jeśli tylko 5-ciu jest na zbiorowy zakup . Trzeba tylko wiedzieć jakiej wielkości koło się jest w stanie zaakceptować (wiadomo że chodzi o Nm), potem jakie napięcie pracy w tym układ ładowarek jesteśmy w stanie zaakceptować , no i zostaje już wtedy w zależności od tego co wybraliśmy wcześniej dobrać rodzaj silnika uwzględniając jaką prędkość max chcemy osiągać z tym że tutaj lepiej średnią nawet trochę zaniżyć niż zawyżyć bo szybkość szybko się "przeje" a Nm zawsze się przydaje bo jak wiadomo jeździ się momentem . Zostaje tez furtka na "spróbowanie" większej szybkości bo zawsze można zwiększyć choćby i chwilowo prędkość przez dodanie kilku voltów napięcia .
Wybór silnika wbrew pozorom nie jest trudny dla kogoś kto ma jasno sprecyzowane dla niego zadania . Trudniej jest z wyborem jeśli nie wie się czego się chce . No ale wtedy to ciężko też jest cokolwiek doradzić takiemu człowiekowi skoro on sam nie wie co potrzebuje .
Tak więc do boju po silniki . :grin:

kpieczyrak - Pon 08 Cze, 2015
Temat postu: Silnik MXUS XF40-45H (3000W) - zamówienie grupowe.
Witam wszystkich.

Buduje taki oto rower


https://www.youtube.com/watch?v=MWYvjqz-vlI

Zamówiłem 2 silniki 3kw ale założe chyba jeden na tylnie koło co o tym myślicie?
Jakie ewentualnie baterie moge zastosować?

Cezar38 - Pon 08 Cze, 2015

Tas, a możesz zapleść silnik w obręcz moto 19", tak, żebym dostał gotowe koło?
toft - Pon 08 Cze, 2015

No nieźle. Ten carbobike z filmu ma zdaje się zamiast baterii bezpośrednie zasilanie magnetyczno-protonowe z odzyskiem energii bezpośrednio z tła.
tas - Pon 08 Cze, 2015

kpieczyrak - masz projekt z grubej rury :P
Cezar38 - mam obok serwis rowerowy z doświadczeniem - mogą zapleść w dowolną obręcz to dostaniesz gotowe koło do montażu w bajku.

tas - Pią 10 Lip, 2015

Napisze tutaj.
Prawie wszyscy wybraliście zaplot w gotowe koło na różniastych obręczach, a to wymaga zamawiania/dorabiania szprych no i serwis rowerowy nie jest w stanie zapleść wszystkiego naraz bo mają teraz środek sezonu i dużo swojej roboty więc cierpliwości, kilka dni to zajmie porozsyłanie wszystkiego gotowego.

MixhaL - Pią 10 Lip, 2015

Trudno, jak trzeba czekać poczekamy, nie ma problemu.
Proponuję załatwiać zamówienia wg. listy żeby było sprawiedliwie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group