To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - E-BIKE NA RAMIE FALCON

ARTUR - Sob 15 Sie, 2015
Temat postu: E-BIKE NA RAMIE FALCON
Witam .
Postanowiłem założyć nowy temat odnośnie budowy samego E-BIKA ponieważ skompletowałem większość gratów a reszta już jedzie :razz: Budowa będzie się opierać na ramie FALCON z instalacją 20s i sterowniku SABVOTON 96150 oraz silniku MXUS 45 (16*4) . Co tu się rozpisywać , wrzucam zdjęcie po rozpakowaniu paczki i ciesząc się jak dziecko zaczynam zabawę :razz: Życzcie mi powodzenia bo się na pewno przyda :wink:

free adult image hosting

ap0f1s - Sob 15 Sie, 2015

Praktycznie mam zamiar budować takiego samego e-bika. Jak na to patrzę już sam nie mogę się doczekać. Jaką masz szerokość ramy falcon? Jestem ciekaw jak to wszystko się tam pomieści gdyż na żywo jeszcze tej ramy nie widziałem.
ARTUR - Sob 15 Sie, 2015

Szerokość 134mm mi wychodzi jak sprawdziłem , rama jest przygotowana pod pakiety turningy HC jak widać na zdjęciu 24 pakiety wchodzą na luzie może weszło by i nawet 30 szt.






image upload with preview

MixhaL - Sob 15 Sie, 2015

Zapowiada się ładny zestaw.
Baterię i sterownik upychasz do środka? Bo Wydaje mi się że same baterię tam wejdą na styk. Jaka pojemność aku :?:

kondzio927 - Sob 15 Sie, 2015

zważ ramkę póki "goła"
tas - Sob 15 Sie, 2015

Tak w ramach ciekawostki powiem, że ostatnio projektowałem baterię do tej ramy w tej samej wersji (v2) i wchodzi tam 280szt 18650 20s14p i to w holderach, czyli między akumulatorami są szczeliny i upakowanie jest gorsze i ... jest jeszcze 1/3 skrzynki wolna.
Jeśli chodzi o 18650 to wydaje mi się, że przestrzeń i geometria wnętrza umożliwia zmieszczenie 20s ~55Ah zakładając posiadanie ~380szt 18650 ~2800-2900mAh (w holderach).
Bez holderów - sklejając akumulatory na styk ze sobą można otrzymać dodatkowo 10% pojemności.

ARTUR - Sob 15 Sie, 2015

MixhaL Nie dam rady wepchnąć tej krowy sabvotona do środka ehhh :cry: Chcę upchać 20s 25Ah do ramy , 25 szt turnigy nie pozostawiają aż tak dużo miejsca .Cała rama z wahaczem itp. waży 11kg , przynajmniej według mojej wagi :wink:
Mechano - Sob 15 Sie, 2015

Też chciałbym mieć takie gratowisko w domu :shock: Nie widzę przedniego widelca, co planujesz? Z czego te zaślepki na boki ramy?
tas - Sob 15 Sie, 2015

Artur.
Zamontuj akumulatory poziomo i dolnej części ramy na całą wysokość miejsca. Może się zwolni przestrzeń z przodu na sterownik.

ARTUR - Sob 15 Sie, 2015

Mechano, Leci Boxxter na przód .
tas, podsunąłeś mi pomysł , pokombinuje zaraz bo już zawinąłem pakiet :razz:

tas - Sob 15 Sie, 2015

Sterownik włóż jako pierwszy w przednią cześć ramy, potem dopiero układaj aku :)
ARTUR - Sob 15 Sie, 2015

Sterownik nie wejdzie w przednią część ramy bo jest za duży skos , ale za to wejdzie w tylną część . Właśnie w ten sposób uda mi się zmieścić 25 szt. jak widać na zdjęciu poniżej , dokładam 8 szt, w środkowej części 2 szt. po prawej . Tylko jest jeden problem , w tym ułożeniu wszysto jest luźne i będzie latać że hoho .. :razz:

Mechano - Sob 15 Sie, 2015

ARTUR,
Jeżeli można wiedzieć: ile dałeś za ramę i akumulatory?

tas - Sob 15 Sie, 2015

Użyj pianki 2-stronnie przylepnej - czyni cuda :)
Eryk1000 - Sob 15 Sie, 2015

No niezły zestaw do budowy Ebajka wręcz szatański :D a ta rama to wersja V1 czy V2 ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group