To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Electra Foton

tas - Wto 29 Gru, 2015

Zgadza się, dałem ograniczenie na 50% i jadę w/g gpsa 53km/h, więc na 100% to wiadomo. Ogólnie nie dla mnie.

Szerokość ramy jest kompletnie nie zauważalna, nawet nie szuram spodniami o powierzchnię. Ale inaczej się czuje ludek, który zawsze miał miedzy kolanami skrzynkę, a inaczej ludek co pierwszy raz siada. Ogólnie nie przeszkadza w żaden sposób. Myślę, że skrzynka 100mm nie podnosi wyraźnie komfortu jazdy, a wprowadza wyraźne wady.

Szprychy w takich obręczach są zaplatane po przekątnej, czyli lewy kołnierz na silniku do prawego rzędu obręczy.
Zresztą Custom ebajków full fatbajków nie ma wiele wiec trzeba coś pokombinować :razz:

Pykacz - Wto 29 Gru, 2015

tas napisał/a:


Szprychy w takich obręczach są zaplatane po przekątnej, czyli lewy kołnierz na silniku do prawego rzędu obręczy.
Zresztą Custom ebajków full fatbajków nie ma wiele wiec trzeba coś pokombinować :razz:


I nie ma kolizji krzyży L/P przy "zaplocie" na 1 krzyż ? Przy "zaplocie" na więcej krzyży np 2 już tak dobrze nie ma ?

tas - Wto 29 Gru, 2015

Nic nie koliduje, spokojnie da się zrobić zaplot.
To jest nadal 26", czyli 1 krzyż i nic więcej bo to ma być sztywne.
Zresztą, to kolejny eksperyment z tymi kołami na obręczach 80mm jak i całą konstrukcją. W ogóle to ten bajk to jest jedna wielka maszyna testowa i mam z tego dużą frajdę :D

Pykacz - Wto 29 Gru, 2015

Że masz radochę jak nigdy to widać . :lol: To musi być strasznie wielka "poczwara" . :mrgreen:
Cezar38 - Wto 29 Gru, 2015

Tas, możesz napisać ile pobiera W rower jak jedziesz po równym z max prędkością bez kręcenia? Chodzi mi o ten ciągły pobór.
kondzio927 - Wto 29 Gru, 2015

"do pełnego fata na oponach 4.5" i obręczach 80mm :D [/quote]"
...i że te opony 4,5" wejdą do tego biednego travisa ? :shock:

tas - Wto 29 Gru, 2015

Spokojnie, wszystko jest przemyślane :P

Cezar38 - przy 54km/h ~ 1700W, przez weekend nie będzie wiatru to po testuje dokładniej.

Freerider - Wto 29 Gru, 2015

tas napisał/a:
Zresztą te kapcie co mam to jest tymczasowy element, bo finalnie będzie to:
Obrazek

Po lewej Mach1MAD, na środku jest to co mam teraz, a po prawej.... sesesese hue hue

Jak pojechałem do serwisu z FatBikemi i pokazałem co chce i do czego to ludek zrobił minę, jakbym wymagał egzorcyzmów :P Będzie beka :D


Hymmm... Czyli mówisz że będziesz miał szersze obręcze niż większość z nas opony? Nie mam pytań. :twisted:

Pykacz - Wto 29 Gru, 2015

Szeroki kapeć mega fajny jest . Mi tam się zawsze podobało koło z szeroka oponą . Niestety musiałem się zatrzymać na 2,75 bo w wahacz więcej nie wchodziło. Tutaj będzie to po byku wyglądało . Nie mogę się doczekać kapcia 4 cale+ . :twisted:
sietaz - Wto 29 Gru, 2015

Ja bym się nie rozdrabniał (i nie będę) - ładować 4.80 albo 5.05. Spora różnica w komforcie jazdy
tas - Wto 29 Gru, 2015

Opon jeszcze nie kupiłem... więc wiesz... :P
Ogólnie to mnie w sklepie z fatami strasznie zniechęcali do więcej jak 4.5"

Tzn, "sklep z fatami" to tak szumnie trochę, gdyż iż:
- nie mieli żadnego fata
- mieli 1 oponę 3.8"
- wczoraj sprzedali ostatnią dętkę :>

Więc ogólnie to tak wiało trochę żalem.

sannis - Wto 29 Gru, 2015

Tas, to będzie potwór!
Tutaj fajnie widać porównanie ebika full fat ze zwykłym góralem:
http://s95.photobucket.co...1ddff1.jpg.html
Jak byłem w podstawówce, to furorę wówczas robiły prospekty z samochodami i motorami. Miałem katalogi "japończyków", gdzieś z 86r. i tam była Yamaha Big Wheel i Honda Fat Cat. Od tamtej pory jestem zakochany w balonach.

P.S. Początkowo jak zobaczyłem Twój projekt, to pomyślałem, że za daleko to już idzie. Ale widać, że jednak idzie w kierunku rozwoju tej całej elektryfikacji. I bardzo dobrze, bo Polacy nie gęsi i...

tas - Wto 29 Gru, 2015

Kiedyś jeden taki jegomość powiedział (mniej więcej):
"Zrobimy to, ale nie dlatego, że jest to łatwe. Zrobimy to dlatego, że jest to trudne" :)

Freerider - Wto 29 Gru, 2015

<3<3 Wszystko musi być takie akurat... Balony też, za duże nie potrzebne... Ale znowu kto by chciał za małe? :D
lkuc18 - Śro 30 Gru, 2015

Tak będzie wyglądał w wersji finalnej: ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group