To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Konstrukcja nr. 2 - Kands Maestro & 9C

piotrrs11 - Czw 31 Gru, 2015
Temat postu: Konstrukcja nr. 2 - Kands Maestro & 9C
Czas na kolejny dzienniczek :cool:
W końcu zdecydowałem się przełożyć graty z wiekowego "górala" do ramy crossowej.
Rama to wciąż budżetowa konstrukcja Kands Maestro '14.

Jak to w crossach - standardowe koła mają 28 cali, silnik zapleciony był w 26 cali i jako że nie chciałem już kombinować po prostu założyłem mniejsze koło na tył, nawet bardzo tego nie widać :D

Niestety, mniejsze koło = nie działają v-brake.
Zamontowałem więc Avid BB7 z tarczą 180mm na tył - tutaj jestem nieco zdziwiony gdyż hamulce za bardzo nie chcą hamować.. może to choroba wieku młodzieńczego, powalczę z tym później.

W porównaniu do poprzedniej konstrukcji z obu stron silnika założyłem porządne, dedykowane blokady obrotu osi mocowane na śruby od IS/bagażnika. Torque arm'y zrobione z 10mm nierdzewki, dodatkowo skręcone śrubą zaciskają się na ośce, może w końcu odważę się odpalić regen :P


Reszta osprzętu to znana tu bateria lipo 16s3p i silnik 9C 10x6.
Bateria ukryta w torbie em3ev.
Niestety nie ma szans aby sterownik włożyć do środka więc pozostaje problem przyczepionych do ramy przewodów, które już i tak znacznie skróciłem, nie wygląda to na pewno estetycznie ale chwilowo nie mam pomysłu jak je pochować...

Komfort jazdy znacznie lepszy w porównaniu do ramy pozbawionej wszelkich amortyzatorów.
Zdjęcie z dzisiejszego, testowego wypadu na lodowisko nad zalewem :twisted:


Do montażu pozostało jeszcze trochę osprzętu tj. oświetlenie, pełna manetka (klamkomanetki okazały się być zbyt duże i uniemożliwiają wygodne umieszczenie manetki kciukowej).
Chyba pomyślę także o jakichś matach grzewczych na gripy ;]

Bujakoto - Pią 01 Sty, 2016

O biały 9C - ładnie się prezentuje :)

Zajebiste zdjęcie na lodzie! Rower wygląda jak wklejony w tło jeziora.
Dopiero po powiększeniu zauważyłem, że to lód.

To u Was południu takie mrozy??

tas - Pią 01 Sty, 2016

Taki ładny rower, szkoda go utopić :P
piotrrs11 - Sob 16 Sty, 2016

Pierwsza usterka to zerwane gwinty mocowania tarczy hamulcowej.

Próbowałem nagwintować ponownie i wkręcić sprężynkę 'helicoil'. Przerobiłem tak jeden otwór ale nie mogłem wkręcić w niego żadnej śrubki...

Ostatecznie zdecydowałem się na rozwiercenie otworów na wylot i przytwierdzenie tarczy na stałe śrubami. Śrubki samokontrujące dodatkowo wysmarowane niebieskim klejem. Mam nadzieję że nic się nie odkręci bo pewnie narobiłoby bałaganu :twisted:

Jakby ktoś się zastanawiał to m5x25 jest perfekcyjne dla tarczy z dystansem.



Zdaje się że powoli docieram do etapu gdzie zepsułem już wszystko co się dało.

Jeszcze pare awarii i będę gotowy na dedykowaną ramę :D

piotrrs11 - Sob 13 Lut, 2016

W międzyczasie zrobiłem mały mod bocznika.
Jak sądzicie, zda egzamin?


Mechano - Sob 13 Lut, 2016

Po co tak bardzo zmniejszałeś ten bocznik? Aż tak bardzo duży prąd potrzebujesz? Tylko nie przecholuj, tranzystory nie mają nieskończenie dużego prądu :P
WojtekErnest - Nie 14 Lut, 2016

A przy okazji ta cewka stała się nadajnikiem zakłóceń.
Adam Wysokiński - Nie 14 Lut, 2016

Zdecydowanie za mała rezystancja. Ale będzie ogień ( żeby tylko nie dosłownie :grin: )
tas - Nie 14 Lut, 2016

jakby dolutować ze 40 mosfetów, pogrubić ścieżki to by pewnie tesle na tym modzie odpalił :P
maniakev - Sob 20 Lut, 2016

@Piotrrs11 zrób zdjęcie wnętrza sterownika tak żeby było widać jakie masz tam tranzystory i ile.
piotrrs11 - Sob 28 Maj, 2016

Powyższy mod bocznika to taki humorystyczny antyprzykład :)

Ze zmian w rowerze - wymiana sterownika rozwiązała problemy z przerywaniem 'ciągu'.
Przy okazji w sterowniku zrobiłem mod regena na 16s i podlałem trochę cyny na bocznik, na tą chwilę nie mogę stwierdzić jaki prąd płynie zamiast 45A <Nie ma nawet kiedy jeździć :cry: > ale zdecydowanie czuć różnicę :twisted:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group