To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Kolejny mój e-bajk "Bielik" 6kW

MixhaL - Śro 13 Sty, 2016

Ja mam zajebiście wygodne siodełko i nie wygląda wieśniacko przynajmniej moim zdaniem. Jest nie za duże ale i nie za małe przez co zad nie boli, nie za twarde i nie za miękkie, jak dla mnie idelane no i cena, kiedyś poniżej 50zł płaciłem a teraz nie wiem.
Zapomniałem tylko jak się nazywa. Jak ktoś chce niech szuka w moim temacie.

Bysiu22 - Nie 24 Sty, 2016

Dziś postanowiliśmy z tas'em pośmigać po śniegu pod Skrzycznym, pierwsza jazda super, Vmax 48km/h, moc potężna- teraz tylko czekać na wiosnę :) Muszę jeszcze do bocznych paneli przykręcić wstawki carbonowe i będzie git. Poniżej kilka fotek z wyprawy a filmik pewnie zamieści tas w swoim temacie.





Tomas - Pon 25 Sty, 2016

Różnica w wielkości kół jest mocno widoczna ? bo tak ciężko stwierdzić z fotki gdy w śniegu po pas :smile:
spj - Pon 25 Sty, 2016

Bysiu22 fajna konstrukcja, też czekam na tę ramę, jakiej firmy masz tylny damper i mostek kierownicy ?
Mechano - Pon 25 Sty, 2016

48km/h przy 84V brzmi słabo :(
Eryk1000 - Pon 25 Sty, 2016

Taki urok silnika, kupa momentu kosztem prędkości, w teren fajny silniczek ;)
tas - Pon 25 Sty, 2016

Tomas, różnica w wielkości kół nie jest aż tak widoczna. Dopadnę Bysia kiedy to zrobię fotki.
Mechano, maksymalna prędkość nowych konstrukcji maleje wraz ze wzrostem Nn proporcjonalnie ze zwiększającym się doświadczeniem w użytkowaniu hehe
Śmiem nawet rzucić hipotezę, że większość budowanych superbajków jest konstruowana z założeniem nie przekraczania 60km/h (czy to przez ograniczenia techniczne czy tez programowe).
Po prostu po przekroczeniu pewnej grancy stażu zaczynasz rozumieć, że prędkość nie cieszy. Za to moment tak, dzizas, jak on cieszy to aż ciężko powiedzieć :D

Bysiu, pochwal się zaoranym podwórkiem :grin:

Bysiu22 - Pon 25 Sty, 2016

spj napisał/a:
Bysiu22 fajna konstrukcja, też czekam na tę ramę, jakiej firmy masz tylny damper i mostek kierownicy ?


Tylny damper to FOX VAN RC 240mm a mostek to Sunline Boxxer.
Prędkość te niecałe 50km/h jest wystarczająca dla bajka ważącego 60kg i tak jak pisze tas liczy się moment bo mój poprzedni bajk co z tego że jeździ 65km/h jak w górach silnik się strasznie grzeje i nie wyciąga pod większe wzniesienie ale na miasto super. A ten nowy ma właśnie śmigać wyłącznie po górach w granicach 1300m :)

MixhaL - Sob 30 Sty, 2016

Gratuluję konstrukcji i tylko zazdrościć Wam że macie z kim śmigać w terenie.
Bujakoto - Pią 12 Lut, 2016

Hej Bysiu jak spisuje się siodełko? Wygodne?

Pytam, ponieważ mam identyczne, z tym, że jeszcze nie miałem okazji przetestować.

kondzio927 - Pią 12 Lut, 2016

Jakie wymiary ma otwór w ramie ?
w sensie da radę wcisnąć posklejaną, polutowaną batkę z turnigów na staojąco ? (24szt)
P.S
Więcej zdjęć !!! Filmów !!!
Nie obijać się !!! :razz:

Tomas - Pią 12 Lut, 2016

Z tego co pisał TAS to wchodzi 30 turnugow
Pykacz - Pią 12 Lut, 2016

Mechano napisał/a:
48km/h przy 84V brzmi słabo :(


Właśnie że zajebiście jest . Jest szansa że gdzieś można będzie taki silnik kupić ? Ile by to szło na 13s Li-po ?

Bysiu22 - Pią 12 Lut, 2016

Siodełko przetestowane tydzień temu, zrobiłem ponad 50km i tyłek mnie bolał pół dnia- może dlatego że dawno nie jeździłem, zobaczę w niedziele czy znów tak będzie. Co do filmików to właśnie tworze, już niedługo się ukaże mix. Taki silnik zamówisz u tas'a a na 13S to by osiągnął ok 32km/h i taką moc że koło nie zatrzyma się pod każdą górkę. Mój bajk przyspiesza 3s do 45km/h i startuje na jednym kole :)

Parę fotek z ostatniego testu, jakość telefoniczna i na dodatek halny był :P





Zostało mi dziś osłonę sterownika przykręcić i boczki carbonowe.

Eryk1000 - Pią 12 Lut, 2016

Silnik bardzo fajny w teren, tylko jego cena, spora góra banknotów :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group