To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Charakterystyki rozładowania ogniw 18650 10A - CyklonEbike

arek_arecki - Sob 05 Mar, 2016
Temat postu: Charakterystyki rozładowania ogniw 18650 10A - CyklonEbike
Na prośbę użytkowników forum będę zamieszczał wykresy z rozładowań ogniw 18650
Wszyscy zainteresowani będę wiedzieli o co chodzi
Przewiduję rozładowania do 2,5V prądem 10A


Samsung32E 10A





Samsung30Q 10A





LG HG2 10A





LG MH1 10A





Sanyo18650GA 10A




Pozdrawiam forumowiczów
Arkadiusz

Eryk1000 - Sob 05 Mar, 2016

Ogólnie nic nowego, ogniwa dostają mocno w dupe, przekroczono prąd ciągły na poziomie 2C :P czyli prawidła od dawna znane dla LiIon
arek_arecki - Sob 05 Mar, 2016

Eryk1000 napisał/a:
Ogólnie nic nowego, ogniwa dostają mocno w dupe, przekroczono prąd ciągły na poziomie 2C :P czyli prawidła od dawna znane dla LiIon


Bez komentarza. może jednak dla kogoś coś nowego. Rozładowanie prądem ciągłym podanym przez producenta. Temperatury są znacząco różne. Co widać na zdjęciach

Eryk1000 - Sob 05 Mar, 2016

Lepiej wrzuć dane z rozładowania dynamicznego ogniw ;)
arek_arecki - Sob 05 Mar, 2016

Eryk1000 napisał/a:
Lepiej wrzuć dane z rozładowania dynamicznego ogniw ;)


wtedy charakterystyki są bardzo nieczytelne
trzeba by zliczać mah z poszczególnych obciążeń

Mechano - Sob 05 Mar, 2016

Moim zdaniem pokaże to faktyczną pojemność pod zmiennym obciążeniem czyli dokładnie w realiach ebajkowych.
arek_arecki - Sob 05 Mar, 2016

Mechano napisał/a:
Moim zdaniem pokaże to faktyczną pojemność pod zmiennym obciążeniem czyli dokładnie w realiach ebajkowych.


Mogę ustawić rozładowanie na 5A przez 1min, 3A przez 1min i tak w kółko

atomek1000 - Sob 05 Mar, 2016

Dzięki arek za testy. Dorzuć jeszcze samsunga 35E i będzie w sumie komplet. Bo 25R czy te inne wysokopradowe poradzą sobie pewnie jeszcze lepiej.
arek_arecki - Sob 05 Mar, 2016

atomek1000 napisał/a:
Dzięki arek za testy. Dorzuć jeszcze samsunga 35E i będzie w sumie komplet. Bo 25R czy te inne wysokopradowe poradzą sobie pewnie jeszcze lepiej.


35E ędą poniżej Sanyo ale sprawdzimy
25R i VTC5 myślę że na poziomie HG2

Eryk1000 - Nie 06 Mar, 2016

arek_arecki napisał/a:
Rozładowanie prądem ciągłym podanym przez producenta. Temperatury są znacząco różne. Co widać na zdjęciach


Przecież nie wszyscy producenci zalecają rozładowanie prądami powyżej 2C :shock: Nawt piszą że nie zalecane.
Dane z dokumentacji producentów:
SAMSUNG 32E
Max. Discharge Current 6,400mA (for continuous discharge) 9,600mA (not for continuous discharge)


Tak więc lepiej zrobić test dynamiczny. Ebajkami się jeździ w rożnym terenie a nie np cały czas pod pionową górę z manetką odkręconą do oporu aż aku wyleci do dna. Ten test jest dobry jest jeżeli owe ogniwa wsadzimy do wkrętarki i damy jakiemuś rzeźnikowi z wiertłem 13 do wiercenia otworów w stalowych blachach 50tkach :P Nie zgłębiałem jeszcze technologii wszystkich ogniw ale wydaje się mi że poza ceną różnią się wewnętrzną chemią.

MateuszSz - Śro 18 Paź, 2017

Odświeżam .Proponuję ten temat przenieś gdzieś wysoko bo jest bardzo przydatny :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group