To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Firmware do ładowarek modelarskich

tas - Pon 07 Mar, 2016
Temat postu: Firmware do ładowarek modelarskich
Dla ludków nieświadomych istnienia czegoś takiego jak alternatywny soft do ładowarek modelarskich, tutaj:

https://github.com/stawel/cheali-charger

jest projekt z bazą softów, każdy model ma swoje wersje.
Dodany jest ogrom funkcjonalności, ale szczególnie istotna jest KALIBRACJA wszystkiego (Balancera, każdego kanału osobno, razem, prądu ładowania, rozładowania, temperatury, wsio wsio). Dzięki temu nawet zajechane ładowarki dostają drugą młodość.

Lista kompatybilnych urządzeń:

Kod:
ADCKeyboardAnalyzer-150W
AnalogInputsAnalyzer-50W
BalancePortAnalyzer-200W
Bantam-BC6HP-250W
Dual-Power-B6AC-80W-RC
GTPowerA6-10
HobbyKing-ECO8-150W-7A-8S
Turnigy-A-6-10-200W
Turnigy-Accucel-6-50W-5A
Turnigy-Accucel-8-150W-7A
Turnigy-MAX80W-7A
Turnigy-MEGA-200Wx2
Turnigy-MEGA-400Wx2
Turnigy-Mega-300W-8s
imaxB6-50W-BOA6
imaxB6-80W
imaxB6-clone-50W-4.5A
imaxB6-clone
imaxB6-original

i wiele wiele klonów tych ładowarek

maniekrox - Pon 07 Mar, 2016

Nooooo, takie coś to mi się podoba! Bardzo dziękuję:D Jakbyś miał przypływ weny i chciałbyś zrobić jakiś mini poradnik jak z tym ruszyć to na pewno też by wiele pomogło.
tas - Pon 07 Mar, 2016

Do większosci ładowarek programator jest zgodny z tym do Pikacza, więc w sumie nie bardzo jest co opisywać.
Przed chwilą zmodyfikowałem tak ładowarkę Turnigy MEGA 400W v2 - wgrałem jej soft od MEGA 400Wx2 , wykalibrowałem do 3 miejsca po przecinku i ładuje aż cieszy, nie to co wcześniej :)

Mechano - Wto 08 Mar, 2016

Kiedyś sam kminiłem nad czymś takim ale widzę, że mądrzejsi ode mnie już się tym zajęli. Trzeba by tylko w ładowarce znaleźć piny do programowania bo pewnie nie ma jakiegoś gniazda?
tas - Wto 08 Mar, 2016

są, piny, gniazda itp.
W mojej MEGA 400W v2 było tak samo jak w watomierzu HK-010 więc nawet programatora nie musiałem zmieniać.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group