To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Fatbike po 1300

LAZY - Śro 25 Sty, 2017

Ten mój chiński FAT ma kiepskie opony. Nie można za dużo napompować kół bo opona potrafi wystrzelić z felgi. Być może tego problemu nie będzie jak się założy porządne opony. Może to wina konstrukcji felgi?
Śmiganie na miękkich kołach poprawia kondycję.

sirgregs - Śro 25 Sty, 2017

A do ilu barów dmuchasz oponki?
Tam powinno być nie więcej niż jeden bar zazwyczaj.
Kiedyś jeździłem w po leśnych ścieżkach wynajętym w hotelu terenowym segway. Fatalnie to jeździło, każdy korzeń to całość podskakiwała, strasznie się wszystko telepało i hałasowało.
Doczytałem w instrukcji że opony powinny mieć 0,2 bara.
Obsługa hotelu pompowała do 2 barów ...

glebor - Śro 25 Sty, 2017

Ja w fullu kapcie 2,25" pompuje do 4,5 bara, żeby felgi nie załatwić :D a tutaj 0,2 bara szok...
Yin - Czw 26 Sty, 2017

LAZY napisał/a:
Może to wina konstrukcji felgi?


Niekoniecznie, generalnie do fata daje się minimalne ciśnienie - zamysł jest taki że opona w facie ma dawać amortyzację i trakcję. Na samych nogach nawet z napompowanymi oponami rakiety z niego się nie zrobi bo masa kół do rozkręcenia i opory toczenia opon na to nie pozwolą. Z elektryką oczywiscie to inna bajka :)

tas - Czw 26 Sty, 2017

Ja na obręczach 82mm mam w oponach 60psi / 4bary :D
ravkill - Czw 26 Sty, 2017

Ale nie w fatbiku za 1300 z oszołoma...
tas - Czw 26 Sty, 2017

miałem sporo razy te obręcze z marketu, one są miękkie tak, że wyplecioną obręcz można zniszczyć rękoma. Silnika się nie da w to zapleść bo zamiast centrowania to gnie obręcz.
Trzeba zawsze wymieniać na komorowe z av bike, te takie z classic cycles

kondzio927 - Pią 27 Sty, 2017

...mogę mieć obrączki do fata dwukomorowe (80mm) po 120zł, a ile kosztują te z classic cycles ?
...takiej użyliśmy do niego ...

tas - Pią 27 Sty, 2017

Masz w bajku dobre obręcze, ale komorowe występują w 2 wersjach, normalnej i z szeroko rozstawionymi otworami na nyple. Ta szeroko rozstawiona wersja też się nie nadaje do zaplotu silników (przy zaplocie po przekątnej).

w AV bike są te obręczre po 170 zela około, 120 zł u Ciebie jest bdb ceną.

kondzio927 - Pią 27 Sty, 2017

...na szybko z pierwszych testów...

<iframe width="640" height="360" src="https://www.youtube.com/embed/fmDPhbwpZWM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

tas - Pią 27 Sty, 2017

2min a 2 ryzykowne sytuacje, 4 pośłizgi niekontrolowane, 2 podrywy koła i 1 zajechanie drogi :mrgreen:
Znaczy się konstrukcja udana :)

kondzio927 - Pią 27 Sty, 2017

...co by było gdyby to nie "furmanka" była dla klienta :razz: ....
Yin - Sob 28 Sty, 2017

Jest moc. Na jakim silniku śmiga?
kondzio927 - Sob 28 Sty, 2017

Yin napisał/a:
Jest moc. Na jakim silniku śmiga?

Mxus v3 3K-Turbo 3000 45H (10x6)
Sterownik GT 1500w
Batka 20s 15ah (15 turnigów)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group