To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Nieprawidłowe ładowanie baterii

Zarok - Pią 12 Sie, 2016
Temat postu: Nieprawidłowe ładowanie baterii
Witam
Mam problem z ładowaniem baterii, do tej pory wszystko było ok a od dwóch dni wyskakuje taki mankament:
Bateria rozładowana do 1/4
Podłączam do ładowarki, ta ładuje do 3/4
I nagle zaczyna sie pyk pyk
Włącza wyłącza
Wiatrak stoi, tak jakby chciała ładować ale po chwili sie wyłączała
Dioda informująca miga żółte zielone żółte zielone i tak cały czas, z tego co widzę na wyswietlaczu roweru nic sie nie ładuje, zostawiłem na cała noc i nadal naładowane tylko w 3/4.
Za pierwszym razem ruszyłem bateria i nagle zaczęło sie ładować.
Ładowarka dobra bo podłączałem druga i jest to samo
Bateria była wymieniona na nowa bo oddałem poprzedńia z tego samego powodu na gwarancji
Po czym gość zadzwonił do mnie ze ta która oddałem normalnie działa.
Wie ktoś może o co chodzi?
Czy to normalne zachowanie?
Dziś znowu zostawiam na noc podłączone żeby sprawdzić co jest grane.
Będę wdzięczny za podpowiedz.

Eryk1000 - Pią 12 Sie, 2016

Mało danych! Jaka ładowarka, bateria co to za rower, jaki system? Mile widziane zdjęcie tudzież film z problemami.
Zarok - Sob 13 Sie, 2016

rzeczywiscie juz pisze ;)
rower a2b hybrid 26
bateria 36v
ladowarka hp8204l3 36vdc4a
film
https://youtu.be/SGNwMed6g_4

cos jeszcze by sie przydalo do opisu?

Eryk1000 - Sob 13 Sie, 2016

Mi to wygląda jakby co chwilę bms odcinał i wyrównuje pakiet. Tylko to strasznie często jest. Może któraś sekcja padła. Masz możliwość zmierzyć każda sekcję ogniw? Ten problem pojawił się nagle? Czy też się pogłębia?
Zarok - Sob 13 Sie, 2016

Raczej nagle, to samo było z poprzednia bateria dlatego mnie to dziwi.
Nie chce za bardzo ruszać baterii żeby pozniej sprzedawca mi nie marudził ze cos gmerałem jest jakaś inna opcja żeby sprawdzic ?
Dzis rozładuje baterie do zera i zobaczę czy bedzie to samo przy ładowaniu od początku.

gienek333 - Sob 13 Sie, 2016

Może to wina ładowarki (ze wzrostem napięcia, rośnie moc ładowarki i może nie dawać rady).
Zarok - Sob 13 Sie, 2016

Sprawdzałem na dwóch ładowarkach i to samo fakt faktem te ładowarki są identyczne.
Eryk1000 - Sob 13 Sie, 2016

Jak na gwarancji to nie ma co ruszać. Ja bym to odrazu oddał na gwarancję. Za taki przywilej zaplaciłeś.
atomek1000 - Sob 13 Sie, 2016

Wygląda to na odcinanie przez bms, pewnie baterie są stare i rozbalansowane.
Zarok - Sob 13 Sie, 2016

Czy to sie da jakoś naprawić czy tylko wymiana?
Mam dwa takie rowery w jednym sie przymierzam do wymiany baterii ale w drugim zostaje to co mam.

Eryk1000 - Sob 13 Sie, 2016

Ciężko powiedzieć. Może padł bms a może ogniwa i nie są równe. Trzeba by rozebrać baterię i zmierzyć segmenty. O ile nie zalali całości jakimś rezinem to jest szansa rozebrania i próby diagnozy, naprawy.
WojtekErnest - Sob 13 Sie, 2016

Twoja bateria jest pewnie jednak nieco wyeksploatowana, Nie jest zbyt duża, to i zapewne cięzko pracowała, więc jej rozjazd, częściowe uszkodzenie jest b.prawdopodobne. Może być również uszkodzony BMS.
Zarok - Pią 19 Sie, 2016

Bateryjke zostawiłem na kilka dni żeby sobie polezala, po ponownym podłączeniu ładowarki zaczęła sie ładować tym razem do pełna.
Na wyswietlaczu widzę full, nie sprawdzałem jeszcze jak wyglada zasięg czy to tylko małe oszustwo czy jednak sie "cudownie naprawiła".
Ktoś coś odnośnie takiego zachowania ?

Eryk1000 - Pią 19 Sie, 2016

Wygląda że BMS po tym długim czasie w końcu wyrównał rozjechany pakiet :P
4x4Offroad - Pon 10 Paź, 2016

Witam

Posiadam dwa rowery tej marki i już znaczną wiedzę na temat ich użytkowania, ładowania baterii ładowarek i wszystkiego co związane jest z A2B. Prawda jest taka że dystrybutor ich na nasz kraj nie będę pisał jaki sprzedaje rowerki z bateriami które mają 3-4 lata. Odczytaj u siebie datę produkcji ? na każdej baterii jest nalepka z tyłu na czarnym panelu tam gdzie ją podłączasz do ładowania. Jeśli tej naklejki z datą i kodem paskowym nie masz to już jest znak że ktoś celowo ją odkleił aby zataić tą ważną informację. Ja w swoich bateriach posiadam takie fabryczne naklejki. Po drugie do jednego z rowerków dostałem ładowarkę która pracowała podobnie jak to widzę na twoim filmie :roll: :roll: :roll: Wina była ładowarka, mało że pod koniec ładowania pulsowała to jeszcze ładowała baterię do 41,5V a powinna do równo 42. Druga ładowarka którą posiadam:
http://allegro.pl/ladowar...5633841739.html

ładuje baterie idealnie do samego końca bez żadnych cyrków i pulsacyjnego działania. Wina takiego rozłączania leży wyłącznie po stronie ładowarki :wink: Trzeba wiedzieć też o tym że prawidłowe działanie ładowarki przekłada się potem na zasięg baterii czyli cały komfort użytkowania rowerka.
Niestety wszystkie ładowarki do tych rowerów są chińskie a to oznacza że niczego nie możesz być 100% pewny przy jej zakupie. Trzeba to po prostu rzetelnie sprawdzić podczas użytkowania.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group