To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem w kole - Tarcza delikatnie szoruje

kic - Śro 17 Sie, 2016
Temat postu: Tarcza delikatnie szoruje
Cześć
Na mój 9c 10x6 kaseta zamontowanym już kasete oraz dokrecilem tarcze z poprzedniego kola. Przy próbie montażu koła widzę i słyszę że tarcza delikatnie szoruje po wewnętrznym klocku w hamulcu. Czy dozwolone jest umieszczenie cienkich 0,5mm podkładek pomiędzy silnikiem a tarczą aby zdystansowac ją od tego wewnętrznego zacisku/klocka ?

Na moje oko to powinno rozwiązać mój problem, ale nie wiem czy tak moźna?

Pozdrawiam
Kic

Patriko - Śro 17 Sie, 2016

Pod tarcz podkładki to średnio, ja u siebie mam pod zacisk bodaj po dwie podkładki + dłuższe śruby
kic - Śro 17 Sie, 2016

Tyle że ja musze tarcze wypchnąc minimalnie na zewnątrz bo sam zacisk zdaje się być nieruchomy i w stronę silnika go nie przesune chyba. Aktualnie wygląda to tak jak na zdjęciu
deckardmst - Śro 17 Sie, 2016

Tas na swoim blogu fajny sposób zapodał jak ze starej niepotrzebnej tarczy zrobić dystans. Szlifierka kątowa i jazda :)
kondzio927 - Śro 17 Sie, 2016

...wystarczy, że poszerzysz otwory w zacisku i po sprawie :wink:

kic - Czw 18 Sie, 2016

Ciekawa koncepcja z tym rozwierceniem ale brakuje mi wyobrazni co do efektu jaki to da. Dziura bedzie wieksza a problem pozostanie☺
Adam Wysokiński - Czw 18 Sie, 2016

W. Zacisku są nie okrągłe otwory tylko takie fasolki. Strzeba troszkę rozpiłować w odpowiednią stronę. Jak brakuje tylko pół milimetra to nic to nie osłabi. A podkładki pod tarcze to prawie wszyscy stosują. Trzeba tylko pamiętać o kleju na gwint :smile:
pastek5 - Czw 18 Sie, 2016

Jeżeli masz do 1mm to rozpiłuj pilniczkiem otwór w zacisku, a jak nie masz pilniczka to wiertło do wiertarki przykręć i spróbuj rozfrezować ale nie za dużo, abyś ścianki nie przeciął bo wtedy zacisk zbyt się osłabi. A jeśli chcesz odsunąć tarczę od silnika więcej niż 1mm to polecam dystans ze starej tarczy hamulcowaj jak Koledzy piszą powyżej . Ja osobiście odsuwałem w mxusach v3 tarczę aż o 6mm wtedy musiałem sobie utoczyć taki pierścień dystansujący na obrabiarce najlepiej.
kic - Czw 18 Sie, 2016

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Spróbuje najpierw z podkładka bo to najprostsze rozwiązanie. Jeśli to nic nie da to będę piłował , do czego jestem mniej przekonany, gdyż nie widzę oczami wyobraźni jak to wpłynie na przesunięcie tego zacisku. :)

Nie mogę się doczekać aż koło zawiśnie i wezmę się za manetkę a potem już tylko przyjazd bateria i sterownika :)

Niepotrzebnie uciekałem w podstawówce z ZPT ;)

Pozdrawiam i do następnego problemu
kic



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group