To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Czym ładować Adaptto w trasie

wookie - Nie 21 Sie, 2016
Temat postu: Czym ładować Adaptto w trasie
Ma ktoś może jakiś dobry pomysł na w miarę szybką i jednocześnie kompaktową ładowarkę do Adaptto?
Wypatrzyłem na allegro zasilacz 1.5 kW, ale zabierać go ze sobą w trasę sobie nie wyobrażam, bo on waży ze 3.5 kilograma, albo więcej. Do domu jest dobry, ale w trasę przydałoby się też coś mniejszego i bardziej przenośnego...

atomek1000 - Nie 21 Sie, 2016

Sa lżejsze zasilacze 1.5kW, byly nawet na forum jakies vapele i emersony. uzywam takiego i nawet na zlocie go mialem. Jak na taką moc to dość kompaktowy w porównaniu do chinskich ladowarek
wookie - Nie 21 Sie, 2016

Dzięki, będę szukać w takim razie lżejszych.
atomek1000 - Nie 21 Sie, 2016

Dla porównania ładowarka 600W chińska waży ~2Kg więc nie ma tragedii z tymi zasilaczami które znalazłeś
wookie - Wto 23 Sie, 2016

atomek1000 napisał/a:
Dla porównania ładowarka 600W chińska waży ~2Kg więc nie ma tragedii z tymi zasilaczami które znalazłeś

Kupiłem 1.5 kW, to chyba coś podobnego jak Twoj, tylko Fuji.
Nie ma tragedii, nie jest wcale taki ciężki, wygląda jak nowy, naprawdę porządne urządzenie, a za śmieszne pieniądze.

Eryk1000 - Wto 23 Sie, 2016

Podaj model tego Fuji ;) Jakie napięcie na wyjściu?
wookie - Wto 23 Sie, 2016

48V
Ma koleś jeszcze kilka sztuk:
http://allegro.pl/zasilac...6420755017.html

atomek1000 - Wto 23 Sie, 2016

Mój ma lekko ponad 50V ale też 30A. Ale kupiłeś dobry, i to w jeszcze lepszej cenie niż ja :mrgreen:
Przymocuj sobie do niego cewke z tymi kondensatorami + jakiś wyłącznik instalacyjny i będzie dobry zestaw na podróż.

wookie - Wto 23 Sie, 2016

Napięcie u mnie można podkręcić o +-5%, to wyjdzie wtedy ok. 51V, chociaż 48V też jest dość.
Okazało się dzisiaj, że najsłabszym elementem mojego zestawu do ładowania jest sieciowy kabel zasilający, muszę się postarać o grubszy bo dość mocno on się grzeje, w sumie to nie należy się dziwić, bo wziąłem go od ładowarki 3A.

atomek1000 - Wto 23 Sie, 2016

Pewnie 0.5mm2 :mrgreen: A wykorzystujesz pełne 30A zasilacza? Jak z temperaturą cewki?
wookie - Wto 23 Sie, 2016

Ładowałem z 10 minut 30Ax48V z zasilacza, do baterii szło 22-23A, ale jak sprawdziłem temperaturę kabli to zmniejszyłem do 15A do baterii.
Cewka była ledwo ciepła, sterownik tak samo, kable 4 mm z zasilacza do cewki zimne, grzał się tylko mocniej kabel z gniazdka do zasilacza.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group