To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Tematy elektryczne - Dwa sterowniki w jednym e- bayku

tomek701 - Pon 05 Wrz, 2016
Temat postu: Dwa sterowniki w jednym e- bayku
Witam czy dało by radę i nic nie sfajczę jak bym podłączył dwa sterowniki. Jeden sterownik mam 30 Amper 36v drugi 17Amper 36 Volt chciał bym je podłączyć do przewodów wspólnie tylko uruchamiał bym jeden albo drugi stacyjką tak że nie pracowały by wspólnie tylko albo jeden albo drugi. Nie pytajcie po co ta kombinacja? Tylko czy tak się da :)
tomeczekokok - Pon 05 Wrz, 2016

Czyżby się szykuje napęd 2WD? :mrgreen:
W zasadzie nic nie powinno się stać ale niech inni to potwierdzą.

Anonymous - Pon 05 Wrz, 2016

Nie wiem co na to tranzystory niepracującego sterownika, gdy dostaną napięcie z drugiego.
Bo rozumiem, że manetka będzie jedna. O ile hallotrony nie spowodują jakichś usterek, o tyle napięcia z cewek silnika mogą się zwierać na tranzystorach niepracującego kontrolera.
Najrozsądniej, to było by zrobić przełącznik przewodów fazowych, reszta powinna dać radę.

tomek701 - Pon 05 Wrz, 2016

Czyli oprócz stacyjki odcinać wszystkie trzy fazy?
Anonymous - Pon 05 Wrz, 2016

Najrozsądniej, bo nie wiadomo jak zachowa się drugi kontroler przy podaniu napięcia na wyjścia fazowe.
Może mu nic nie będzie. Trzeba by mieć schemat kontrolera i sprawdzić jak tam w środku to jest podłączone.
Z drugiej strony, w normalnym połączeniu, jak się rozpędzisz i odpuścisz, to silnik pracuje jako prądnica i podaje tam napięcie i nic złego się nie dzieje, ale na zimne trzeba czasem dmuchać, szkoda kontrolera, jakby co ;)

tomeczekokok - Pon 05 Wrz, 2016

Możesz to zrobić na dwóch stycznikach 3 fazowych. Stacyjka będzie dawała prąd i uruchamiała raz na jedną cewką a raz na drugą w zależności który kontroler będziesz używał.
tomek701 - Pon 05 Wrz, 2016

Właśnie myślałem jak to zrobić dzięki ☺


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group