To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Przeróbki, naprawy - Rower elektryczny nie chce jeździć

Totolino - Pon 26 Wrz, 2016
Temat postu: Rower elektryczny nie chce jeździć
Witam serdecznie, jestem tu nowy . Zauważyłem na tym forum wielu specjalistów więc stwierdziłem że to odpowiednie miejsce. Kupiłem wczoraj rower elektryczny w Danii (bo tu mieszkam) jakiejś nieznanej marki , obstawiam daleki wschód. Rower chciałbym naprawić dla mojej mamy. Starsza kobieta , która sprzedała mi ten rower powiedziała, że jeździł i po prostu przestał. Rower wygląda na zadbany i wyposażony więc stwierdziłem że go kupię i sprawa wygląda tak, że światełka działają , bateria pokazuje że naładowana. dodam kilka zdjęć żeby ktoś mądry rzucił okiem. Chciałbym aby ktoś mi powiedział od czego mam zacząć sprawdzając ten rower. Chcę też się dowiedzieć co myślicie o tym rowerze. Pozdrawiam serdecznie.
Mechano - Pon 26 Wrz, 2016

Przede wszystkim trzeba by obejrzeć całość czy nie ma gdzieś rozłączonych, luźnych wtyczek, kostek, luźnych, pourywanych kabli. Potem można zmierzyć napięcie wychodzące z akumulatora. Jak wszystko będzie w porządku to zmierzyć napięcie manetki (jeśli jest; napięcie wejściowe i wyjściowe). Potem już poszczególne bloki będzie trzeba obejrzeć: akumulator, sterownik, silnik itd.
Totolino - Pon 26 Wrz, 2016

muszę z roboty miernik pożyczyć bo bez tego nic nie ruszę . dzięki za podpowiedź
WojtekErnest - Wto 27 Wrz, 2016

Do ustalania, jeśli jest napięcie z aku, to czy próba uruchomienia silnika jest z manetki czy kręcąc pedalami ? Dwa czy przy próbie uruchomienia nie przygasa światło ?
Totolino - Wto 27 Wrz, 2016

Witam, dziś zacząłem coś grzebać przy tym rowerze i zauważyłem że gniazdo zasilania(w baterii) jest pęknięte ale na tyle że styki łączyły. jak zdemontowałem obudowę baterii to się rozpadło i w międzyczasie bezpiecznik strzelił. widać w tym rowerze ingerencje już jakiś osób. Póki co muszę wstrzymać się z naprawami bo tutaj nie mam ani narzędzi ani zbyt wiele czasu . za 3 tyg zjeżdżam do polski na tydzień i biorę ten rower ze sobą . Jeśli uda mi się go w ten tydzień naprawić to sukces a jak nie to zostawię go jakiemuś mechanikowi. Co do waszych pytań to jestem zielony gdyż nigdy roweru elektrycznego nie miałem nigdy nawet takowym nie jeździłem i nie wiem czy rusza z manetki czy tylko wspomaga jazdę. co do pomiarów też nie dam rady teraz zrobić. może macie jakiegoś sprawdzonego mechanika w kujawsko pomorskim? Dziękuję serdecznie za podpowiedzi. Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group