To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Silnik magnetyczny

DeeX - Wto 27 Wrz, 2016
Temat postu: Silnik magnetyczny
Panowie kto będzie się smiać niech się śmieje a kto coś mądrego chce napisać to niech pisze.

Link do silnika magnetycznego

Zasada działania jest mega prosta.

Układ posiadający wał korobowy,

Rolę tłoka odgrywa wirujący (napędzany przez serwo w celu zachowania odpowiedniego ułożenia tłoka względem zewnętrznego talerza; Nie, nie wiem czemu nie zsynchronizowali tego mechanicznie) talerz wyposażony w ułożone po dwa naprzemiennie magnesy.

Wirujący tłok przy wyższych obrotach ma na tyle dużą bezwładność, że siła włożona do zmiany jego położenia (tłok zbliżając sie do talerza jest przyciagany poprzez skierowane do siebie magnesy N i S) jest znikoma.

Ogólnie ludzie ekscytują się w komentarzach że podchodzi to pod perpetum mobile...

Co myślicie?

Szczygiel - Wto 27 Wrz, 2016

O rany,
tego w rowerze raczej nie da się zastosować.

Tomas - Wto 27 Wrz, 2016

Zminiaturyzowac i akumulator będzie ładować . Zasięg nieograniczony :mrgreen:
tomeczekokok - Wto 27 Wrz, 2016

Myślę że chciał bym zobaczyć jakiś mały model homemade który każdy może zrobić w domu żeby dowieść czy to działa naprawdę.
DeeX - Wto 27 Wrz, 2016

No właśnie nie jest to takie cudowne jak by mogło się wydawać... Obliczyłem że przy niskich obrotach pobiera jakies 400W a oddaje około 300W wiec c*ujowe to perpetum mobile. Pytanie czy przy wyzszych obrotach wirujący tłok da jakąś wyższą sprawność
tomeczekokok - Wto 27 Wrz, 2016

To jest najlepsze :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=uP7yOFIHJPA

Uwaga na trolle.

DeeX - Wto 27 Wrz, 2016

Koleś wprost napisał że całe ustrojstwo napędzane jest przez dwa serwomotory.

Zastanawiam się czy jest możliwa do uzyskania wyższa wartość niż wartość włożona.

Przemek - Wto 27 Wrz, 2016

na YT jest całe mnóstwo takich wynalazków są też dużo prostsze jak na przykład ten tylko czemu pod każdym filmikiem jest w komentarzach że to shit ?
fineasz - Wto 27 Wrz, 2016

Obręcze magnetyczne montują już w rowerach. Na razie jest o nich cisza :P Coś czuję, że to będzie następna etap po wspomaganiu elektrycznym.
Mechano - Wto 27 Wrz, 2016

DeeX,
No nie można wyjąć więcej niż się włożyło. Praw fizyki i strat energii nie oszukasz. Jak szukacie ciekawego silnika to poczytajcie o silniku elektromagnetycznym EMDrive.

Przemek - Wto 27 Wrz, 2016

mam w pracy z 20 - 30 uszkodzonych dysków twardych może wieczorkiem pokuszę się przy napoju i zrobię jakiś " wirujący talerz" z magnesów neodymowych
DeeX - Wto 27 Wrz, 2016

No właśnie akurat w tym jednym jedynym przypadku wydaje mi się to wszystko całkiem sensowne...

Dajmy na to są trzy magnesy. NS--SN--SN
Środkowy magnes jest odpychany od pierwszego a przyciągały do ostatniego. Gdy już jest dość blisko następuje przekrecenie środkowego talerza i otrzymujemy NS--NS--SN. Środkowy magnes jest znowuż odpychany.

Gdyby idealnie wywazyc "tłok" z prseciwwaga na wale korbowym i sam tłok posiadał by duża masę bezwladnosciowa to tetnienie w momencie przekrecenia było by znikome?

Jedyna praca jaka musi wykonać to utrzymanie obrotów na "tłoku"

Mechano - Wto 27 Wrz, 2016

Jak dla mnie to nie zadziała, musi być jakaś siła, przez którą magnesy przekręcą się dalej. W takim wypadku, przy napędzie jedynie magnesami, układ się ustabilizuje i co najwyżej przez jakiś czas magnesy się będą "telepać". Weź dwa okrągłe magnesy, magnesowane po promieniu i ułóż naprzemiennie na jakimś wałku. Ustawią się tak, że powstanie stabilny układ, który się nie rusza a przyciągnie jeden raz.
gienek333 - Wto 27 Wrz, 2016

Takie silniki próbowałem budować jak miałem 14 lat. Jedno z praw fizyki mówi, że nie istnieje odosobniony biegun magnetyczny, a suma oddziaływania magnesu po dowolnej zamkniętej przestrzeni jest równa zero.
Anonymous - Wto 27 Wrz, 2016

A trzmiel, jak wyliczyli naukowcy, ma za małą powierzchnię skrzydeł, by latać, ale on o tym nie wie i... lata! ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group