To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Równoległe łączenie BMS-ów?

przenikanie - Sob 01 Paź, 2016
Temat postu: Równoległe łączenie BMS-ów?
Mam niewykorzystane BMSy od baterii gazelle. Niby mają dobre opinie, ale mają jak dla mnie niezaprzeczalną wadę. Mają kiepską obciążalność. Wpadłem na pomysł żeby zakończyć BMSami dwa pakiety 10s3p i w ten sposób stworzyć dwie niezależne baterie a następnie połączyć wyjścia prądowe tych baterii równolegle. Czy w ten sposób osiągnie się zwiększoną obciążalność takiej baterii, czy niekoniecznie?
A czy można połączyć równolegle także wejścia do ładowania obu takich baterii i ładować jedną ładowarką?

madejp - Sob 01 Paź, 2016

Jak Ci się jeden BMS wyłączy, to cała moc zostanie pociągnięta z drugiego. Więc proponowałbym przetestować ten przypadek.
tomeczekokok - Pon 03 Paź, 2016

Jak wyłączy się jedna sekcja to i zaraz druga bo prąd wzrośnie a napięcie spadnie. Myślę, że to ma sens i powinno być ok.
karzuk - Pią 16 Wrz, 2022

MA to sens ale pamiętaj że pomiar prądu odbywa się na małych rezystancjach. Jeżeli chcesz żeby oba bmsy były równo obciążone sprawdź spadek napięcia na rezystorach pomiarowych powinien być taki sam na obu bmsach.
NA marginesie ciekawy jest przypadek łączenia równoległego całych pakietów już za BMS.
Co się będzie działo jeżeli je połaczymy w chwili gdy poziomy naładowanjia będą mocno się różniły. Aż mni ekorci żeby zrobić takie badania.

r2d2 - Wto 11 Paź, 2022

W przypadku dużej różnicy napięć jeden z bms'ów się odłączy, jak chcesz mostkować to musisz doprowadzić takie moduły do podobnego napięcia i wtedy pójdą w tandemie. testowałem to w magazynie energii i działa, nawet jak jeden moduł padnie to nie wpływa to na drugi. Wręcz wydaje się bezpieczniejsze jeśli masz 10 modułów 10s5p każdy za swoim bms'em niż 10s50p za jednym. No i łatwiej zlokalizować ew. uszkodzenia.
Pozdro.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group