To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Tarcie toczne silnika Nine Continent RH2809

Ebisef - Pon 10 Paź, 2016
Temat postu: Tarcie toczne silnika Nine Continent RH2809
Witajcie, na załączonym filmiku przedstawiłem z jakim oporem kręci się koło gdy przewody nie są podłączone do sterownika, ani zwarte ze sobą. Koło kręci się z dużym oporem i szybko się zatrzymuje.
Czy taka sytuacja jest normalna?

film

Sorki za filmik w pionie :D

tas - Pon 10 Paź, 2016

Opór wygląda normalnie.
Ogólnie jeśli z całej siły zakręcisz kołem to powinno zrobić przynajmniej te 3-4 pełne obroty.
Spokojnie, podczas jazdy ten opór nie jest zauważalny :)

arturrogo - Wto 05 Cze, 2018

Mój silnik ma podobny opór kręcenia (przejechałem dopiero 70 km) ale dzisiaj zaobserwowałem dziwne ocieranie. Odczepiłem hamulec (myśląc że to tarcza) poluzowałem śruby na osi i dalej tak jakby coś ocierało w jednym miejscu. nawet luzowałem i przykręcałem szprychy i dalej tak coś ociera w jednym miejscu (po obwodzie kiedy mam wentyl u góry koła wtedy słychać takie szurnięcie)czy to coś w silniku. Jutro postaram się wrzucić filmik

oto nagrany filmik
https://youtu.be/pSJnLGzLExA

już nie mam pomysłu co jest przyczyną tego ocierania

skoro - Wto 12 Cze, 2018

Opór normalny. Ja mam przerobionego bionxa i jest podobnie. Opor jest wyczuwalny tez przy pedalowaniu. Nie da sie zerwac przyszepnosci na szutrze pedalując tylko (silnik dziala jak kolo zamachowe ktore trzeba rozkrecic. Z kolei jest ciężej tą siłę zachamować.
Sa to uroki silnikow w kole

wesmar - Czw 13 Wrz, 2018

arturrogo napisał/a:
Mój silnik ma podobny opór kręcenia (przejechałem dopiero 70 km) ale dzisiaj zaobserwowałem dziwne ocieranie. Odczepiłem hamulec (myśląc że to tarcza) poluzowałem śruby na osi i dalej tak jakby coś ocierało w jednym miejscu. nawet luzowałem i przykręcałem szprychy i dalej tak coś ociera w jednym miejscu (po obwodzie kiedy mam wentyl u góry koła wtedy słychać takie szurnięcie)czy to coś w silniku. Jutro postaram się wrzucić filmik

oto nagrany filmik
https://youtu.be/pSJnLGzLExA

już nie mam pomysłu co jest przyczyną tego ocierania


Musisz rozebrać silnik, wszystkie magnesy odkleić, oczyścić ze starego kleju i przykleić równo tylko loctite 638 i nic innego. Ponieważ minimalnie o ułamki mm zwiększy się szczelina, silnik będzie pracował płynniej (mniejszy moment zaczepowy) i zyska 5-6% na kV czyli 3 km więcej przy 50 km/h. Tak miałem przy poprawianiu 9C 2806. i Pamiętaj czystość, przygotowanie powierzchni i bardzo cienka warstwa kleju, akurat w anaerobach nie jest to bezwględnie wymagane, ale warto to zrobić solidnie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group