To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Kontrolery DC - Sterownik silnika szczotkowego

R432 - Sob 15 Paź, 2016
Temat postu: Sterownik silnika szczotkowego
Cześć, mam problem z sterownikiem do silnika szczotkowego. Po podaniu zasilania puszcza prąd od razu w silnik mimo tego, że wyłącznik jest wyłączony, na ruchy manetki wgl nie reaguje. Co może być przyczyną?

Sterownik 48v 50a



Anonymous - Nie 16 Paź, 2016

Uwalony tranzystor mocy?
Albo driver.

R432 - Nie 16 Paź, 2016

Prawdę mówiąc jestem w tym kompletnie zielony. Jak mogę sprawdzić który z podzespołów jest do wymiany? Po przejrzeniu całej płytki nigdzie nie widać oznak przepalenia etc.
Może ktoś chciałby się podjąć odpłatnej naprawy?

Anonymous - Nie 16 Paź, 2016

Koszt nowego sterownika tego typu to kilkadziesiąt zł. Warto to naprawiać?
R432 - Nie 16 Paź, 2016

Ciężko znaleźć taki sterownik do 50a. Z tego co patrzyłem na allegro, aliexpress, ebay to popularne sterowniki do szczotkowych są do 30a
Mechano - Nie 16 Paź, 2016

Nowy sterownik można lekko zmodować, po dołożeniu równolegle drugiego tranzystora powinien dać radę do 50A. Swoją drogą, co to za obecny sterownik, jakaś samoróbka, czy fabryczny produkt?
R432 - Nie 16 Paź, 2016

Kupiony dosyć dawno temu od gościa co sam jest składa
Anonymous - Nie 16 Paź, 2016

Mała przeróbka i będzie działać ;)

http://allegro.pl/sterown...6514792349.html

R432 - Nie 16 Paź, 2016

Hmm, przekonaliscie mnie, jest gdzieś opisana przeróbka takiego sterownika na forum?
Anonymous - Nie 16 Paź, 2016

Musisz sprawdzić jaki prąd wytrzymuje oryginalny tranzystor. Jak będzie za mały, to wymieniasz na mocniejszy. Ograniczenie prądowe zwiększasz nadlewając cyną drut pomiarowy w sterowniku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group